tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM siatkarek: Chemik Police będzie grał w Koszalinie

Mistrzynie Polski, siatkarki Chemika Police mecze obecnej edycji Ligi Mistrzyń rozgrywać będą nie w Szczecinie, jak w poprzednich sezonach, tylko w Koszalinie. W czwartek podpisano umowę z zarządcą hali.
Siatkarki Chemika Police (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Przez trzy lata siatkarki Chemika mecze ligowe i w rozgrywkach europejskich rozgrywały w mogącej pomieścić ponad 5 tys. widzów hali Szczecin Arena, która w tym czasie nosiła nazwę Azoty Arena, w związku z umową z Grupą Azoty – tytularnym sponsorem Chemika. Jesienią tego roku okres umowy się skończył, a strony nie doszły do porozumienia w sprawie jej przedłużenia. Stanowiska ich na tyle się rozeszły, że siatkarki na mecze ligowe powróciły do mieszczącej 1000 widzów hali w Policach. Klub zmienił też siedzibę, która przez trzy lata była w pomieszczeniach biurowych kompleksu Szczecin Arena.

Teraz nastąpiły trzecie przenosiny Chemika. Na specjalnie zorganizowanej konferencji w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej podpisano umowę na występy najlepszej polskiej drużyny siatkarek w LM właśnie w tym obiekcie.

– Mecze Chemika w Koszalinie to frajda dla naszych kibiców, którzy w przeszłości udowadniali, że lubią oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie. Nie możemy się doczekać styczniowego spotkania i cieszymy się, bo dla nas występy Chemika to nie tylko gratka sportowa, ale również sukces marketingowy – zaznaczył dyrektor koszalińskiej hali Łukasz Bednarek.

Ułatwienia dla kibiców

Police i Koszalin dzieli odległość prawie 200 km. Droga ekspresowa S6 na tym odcinku jest obecnie w budowie, toteż przejazd pomiędzy oboma miastami zajmuje ok. trzech godzin. Policki klub zapewnił, że wszyscy kibice z Polic chcący obejrzeć swój zespół w rozgrywkach Ligi Mistrzyń będą za darmo dowożeni do Koszalina. Trybuny koszalińskiej hali mogą pomieścić 3 tys. widzów. Na co dzień swe mecze w najwyższych klasach rozgrywkowych rozgrywają tutaj szczypiornistki Energi AZS i koszykarze AZS.

–Miałam okazję już grać w tej hali, jeszcze za czasów reprezentacji Polski. Wyników nie wspominam najlepiej, więc mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Chciałybyśmy, żeby hala wypełniła się do ostatniego krzesełka. W rozgrywkach europejskich rywalizacja jest niezwykle zacięta, dlatego wsparcie z trybun dodaje skrzydeł – powiedziała rozgrywająca mistrzyń Polski Izabela Bełcik.

Chemik rozpoczyna rywalizację w Lidze Mistrzyń wyjazdowym spotkaniem z Vizurą Ruma w Serbii. W Koszalinie zagra po raz pierwszy 10 stycznia 2018 w hitowym meczu z Dynamem Kazań. 24 stycznia podejmie Maritzę Płowdiw, a 27 lutego Vizurę.

Jak zapowiedział tuż po losowaniu prezes Paweł Frankowski, celem minimum drużyny na te rozgrywki jest wyjście z grupy.

podobne informacje

Liga Mistrzów siatkarek: ŁKS przegrał z Imoco Volley

LM siatkarek: Bekescsabai – Grot Budowlani 1:3

LM siatkarek: zwycięstwo Developresu

LM siatkarek: stalowe nerwy w piątym secie. Chemik wyrwał zwycięstwo w Maricy