tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trener chwali Kownackiego. "Ma wszystko, by być gwiazdą"

Pochlebstw pod adresem Dawida Kownackiego nie szczędzą zarówno włoscy dziennikarze, jak i szkoleniowiec Sampdorii – Marco Giampaolo. Zdaniem doświadczonego trenera, Polak ma szansę pójść w przyszłości drogą wielu uzdolnionych piłkarzy, dla których Sampdoria była przepustką do wielkiego futbolu.
Dawid Kownacki (fot. Getty Images)

Zieliński: Włochy? Interesuje mnie Polska

Kownacki kapitalnie spisał się w ostatnim starciu pucharowym Sampdorii z Pescarą. 20-latek strzelił dwa gole i zaliczył asystę, czym w znacznym stopniu przyczynił się do awansu drużyny do kolejnej fazy.

(fot. Getty Images) Postawę piłkarza chwalił na łamach SPORT.TVP.PL Radosław Gilewicz, który stwierdził że Adam Nawałka powinien rozważyć powołanie "Kownasia" do kadry. – Oczywiście pozostało jeszcze dużo czasu do następnego zgrupowania i wiele może się zmienić. Jednak piłkarze, którzy wchodząc z ławki potrafią odmienić losy meczu, tak jak to się działo w przypadku Kownackiego, są zawsze bardzo przydatni – dodał.

Pod wrażeniem postawy 20-latka jest też Giampaolo, który porównał go do Patricka Schicka. Czeski napastnik latem przeniósł się w ramach wypożyczenia do AS Roma, a był też obiektem zainteresowania Juventusu.

Dawid może być wersją 2.0 Schicka. Jest młody a już potrafi bardzo dużo. Szybko się uczy i w przyszłości może trafić do jeszcze większego klubu, ma wszystko, by być gwiazdą – stwierdził.

podobne informacje

Serie A: kibice wstrzymają doping. 43 minuty ciszy w Genui

Kolejne wzmocnienie Arsenalu. Z Sampdorii do Londynu

Piękny gol Milika nie pomógł. Juventus mistrzem

Włoskie media: kolejny Polak może trafić do Napoli