tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2018: Boniek, Lewandowski i nie tylko. Zobacz reakcje na wyniki losowania

Reprezentacja Polski poznała swoich grupowych rywali podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 roku. Biało–czerwoni zmierzą się z Kolumbią, Senegalem oraz Japonią. Niedługo po losowaniu spostrzeżeniami podzielili się najważniejsi ludzie naszego futbolu. Transmisje z mundialu od 14 czerwca do 15 lipca na antenach Telewizji Polskiej oraz w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek i Kamil Grosicki (fot. Getty Images)

MŚ 2018: ZNAMY RYWALI BIAŁO–CZERWONYCH

Kilka sekund po zakończeniu ceremonii Twitter zalała fala wpisów, w których komentowano wyniki losowania. Jedną z pierwszych osób, które oceniły szanse Polski podczas przyszłorocznego mundialu, był Zbigniew Boniek. Prezes PZPN stwierdził, że podczas mistrzostw trzeba po prostu dobrze zagrać, a komentowanie i kalkulowanie jest zbędne. 

(fot. twitter.com/BoniekZibi)

Ze starcia z Kolumbią ucieszył się Robert Lewandowski. W drużynie z Ameryki Południowej występuje James Rodriguez, z którym kapitan naszej reprezentacji na co dzień trenuje w Bayernie Monachium. Polak skomplementował grę Kolumbijczyka podczas ostatniego mundialu w Brazylii. Zaznaczył jednak, że po mistrzostwach w Rosji to on zostanie zapamiętany.  

(fot. twitter.com/lewy_official)

Głos zabrali także inni kadrowicze. Zdaniem Kamila Grosickiego groźnymi rywalami będą Senegalczycy i Japończycy. To właśnie te dwie nacje znalazły się w jego grupie śmierci, wytypowanej chwilę przed ceremonią losowania. Z kolei Grzegorz Krychowiak zaapelował o to, by nie lekceważyć któregokolwiek z rywali. 

(fot. twitter.com/GrosickiKamil; twitter.com/GrzegKrychowiak)

Losowanie skomentowały także osoby niezwiązane z piłką nożną. Z wyników na pewno nie jest zadowolony jedyny Polak grający w NBA, Marcin Gortat.

(fot. twitter.com/MGortat)
Luksusy, zieleń i... golf. Przybliżamy bazę Polaków
Losowanie MŚ 2018. Żewłakow: to grupa-pułapka. Wszystko może się zdarzyć
Adam Nawałka: nastawialiśmy się na grę z potęgami
Kamil Grosicki: częściowo jesteśmy w "grupie śmierci"
Zbigniew Boniek: zamieniłbym się tylko z Rosją
Losowanie MŚ 2018. "Grupy Argentyny i Niemiec najmocniejsze"

podobne informacje

Wybierz najlepszego piłkarza Ekstraklasy ostatniej dekady

Liga Mistrzów. Lewandowski już strzelał w Amsterdamie. Dobre wspomnienia sprzed lat

6. kolejka Ligi Mistrzów: mecz Ajax – Bayern o wygranie grupy! [Transmisja w TVP 1, TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam bez kompleksów przed meczem z Bayernem. "Musimy zagrać odważnie"