0
3
3

Napoli – Juventus 0:1. Higuain uciszył Neapol

Piłkarze Napoli przegrali 0:1 (0:1) z Juventusem w hitowym spotkaniu 15. kolejki włoskiej Serie A. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Gonzalo Higuain. W 67. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, ale nie zdołał odmienić losów spotkania. Dla gospodarzy to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie.
Gonzalo Higuan (fot. Getty)

ZIELIŃSKI: WŁOCHY? INTERESUJE MNIE POLSKA

PRZED MECZEM:

W lepszych nastrojach do meczu przygotowywali się gospodarze. Mieli cztery punkty przewagi nad Juventusem i świadomość, że w lidze jeszcze w tym sezonie nie przegrali. Mistrzowie Włoch przyjechali osłabieni brakiem Mario Mandzukicia i z kontuzjowanym Gonzalo Higuainem, który został cudem postawiony na nogi i zagrał z zabandażowaną ręką. Jak się okazało, obecność Argentyńczyka była kluczowa.

JAK PADŁY BRAMKI?

0:1 (13') – kapitalny kontratak Juve! Przechwyt Costy przed własnym polem karnym, potem podanie do Dybali, który przebiegł z piłką przy nodze 30 metrów i wyłożył piłka Higuainowi. Snajper przytomnie przymierzył przy słupku – 0:1!

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?

4' – Higuain miał świetną szansę po podaniu Douglasa Costy, ale przegrał pojedynek z Pepe Reiną. Kopnął jednak z ostrego kąta...
18' – mocno kopnął Hamsik, Buffon z kłopotami odbił piłkę na rzut rożny
32' – fatalna strata Chielliniego i strzał Insigne – świetna interwencja Buffona uratowała sytuację
33' – znów Buffon w roli głównej! Po rzucie rożnym główkował Insigne – bramkarz czujnie odbił piłkę
67' – po precyzyjnym dośrodkowaniu Pjanicia strzelał bez przyjęcia Matuidi, ale kapitalnym refleksem błysnął Reina!
73' – Insigne kopnął lewą nogą po ładnym zagraniu Zielińskiego, ale piłka poleciała obok słupka!

BOHATER MECZU:

Wybór może być tylko jeden – Gonzalo Higuain miał w ogóle w tym spotkaniu nie wystąpić. Pod nieobecność kontuzjowanego Mario Mandzukicia nie było wyjścia – Argentyńczyk zacisnął zęby i pokazał wielką klasę. Pierwszą okazję zmarnował, ale przy drugiej błysnął wielkim kunsztem strzeleckim. W drugiej połowie goście mieli mniej szans, ale napastnik harował przez 90 minut na całej szerokości boiska.

JAK ZAGRAŁ POLAK?

Zieliński pojawił się na murawie w 67. minucie – zmienił Allana. Już po chwili popisał się kapitalnym zagraniem do Insigne, ale kolega z ataku zmarnował okazję. Potem Polak dopasował się do kolegów z zespołu.