tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: Polacy po pierwsze podium w Niżnym Tagile. Transmisja w TVP

Wszystkich sześciu Polaków, którzy startowali w kwalifikacjach, zaprezentuje się w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Początek pierwszej serii zaplanowano na 16:15. Transmisja w TVP 1 już od 15:25. Relacja tekstowa ze zmagań na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)

Zobacz relację z piątkowych kwalifikacji

Najlepiej w piątkowych kwalifikacjach spisał się Kamil Stoch, który uzyskał 131 m, co dało mu piąte miejsce. Siódmy był Dawid Kubacki – 130 m, a 18. Maciej Kot – 129,5 m. O cztery miejsca niżej sklasyfikowany został Piotr Żyła – 127 m. Stefan Hula zanotował 125,5 m i był 26., a Jakub Wolny 127,5 m, czego efektem była 31. lokata. Wygrał Niemiec Markus Eisenbichler – 133,5 m.

W takim samym składzie biało-czerwoni startowali w ubiegłym tygodniu w Kuusamo. W zawodach indywidualnych w Finlandii najlepiej poszło Kubackiemu, który w niedzielę był tam ósmy.

Kamil Stoch: ostatni skok wynagrodził mi cały wysiłek W ten weekend w PŚ nie wystąpi m.in. lider klasyfikacji generalnej Junshiro Kobayashi. W Niżnym Tagile zabraknie pierwszej reprezentacji Japonii. Wystartuje kadra B.

Ostatni konkurs zorganizowano tam dwa lata temu, gdyż w poprzednim sezonie Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wykreśliła to miasto z kalendarza. Powodem było niespełnienie przez organizatorów zaleceń m.in. dotyczących bezpieczeństwa. Rosjanie nie zainstalowali – zgodnie z wytycznymi FIS – siatek chroniących skocznię od wiatru.

Biało-czerwoni na skoczni Tramplin Aist dotychczas nie odnieśli większych sukcesów. Najlepszy wynik – 6. miejsce w drugim konkursie rozegranym 13 grudnia 2015 roku zajął Stoch. Rok wcześniej Żyła był 10.

Kobayashi po dwóch konkursach indywidualnych w tym sezonie zgromadził 126 pkt. Drugi jest Słoweniec Jernej Damjan – 100 pkt, a trzeci Norweg Daniel-Andre Tande – 95 pkt. Z Polaków najwyżej na piątym miejscu plasuje się Stoch – 91 pkt.

Sobotni konkurs poprzedzi seria próbna, która rozpocznie się o godz. 15.15 czasu polskiego. W Niżnym Tagile w niedzielę odbędzie się drugi konkurs indywidualny (godz. 16), który poprzedzą kwalifikacje.

Plan transmisji Pucharu Świata w Niżnym Tagile:
Sobota, godz. 15:25, TVP1
– konkurs indywidualny
Niedziela, godz. 15:25, TVP1 – konkurs indywidualny

Dawid Kubacki: nie ma co żyć wspomnieniami
Maciej Kot: brakuje mi paru metrów do rywali
Piotr Żyła: skocznia w Niżnym Tagile przypomina tę w Wiśle
Stefan Hula: ta skocznia jest bardzo "lotna"
Jakub Wolny: nie nastawiam się na punkty

podobne informacje

PŚ 2018/19: Martin Schmitt wskazał, który z Niemców jest najmocniejszy

MŚ w lotach: FIS wybrała gospodarza na rok 2022

Stoch najlepszy w historii? Brakuje trzech "skalpów"

Stoch: uwielbiam Planicę. Cieszę się każdą chwilą