tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Boniek: nic nie zmieniamy, zostajemy w Soczi

– Jeśli miałbym się z kimś zamienić, to ewentualnie z Rosją – powiedział po losowaniu grup mistrzostw świata 2018 w Rosji prezes PZPN Zbigniew Boniek. – To było dobre losowanie, chociaż byliśmy nastawieni na grę z najsilniejszymi, z potęgami futbolu. Trafiliśmy inaczej, ale nie możemy lekceważyć rywali – dodał selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka. Polska zagra w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią.
Zbigniew Boniek: zamieniłbym się tylko z Rosją
(fot. PAP)

Kiedy zagrają Polacy? Sprawdź terminarz MŚ!

Uważam, że wszystkie drużyny są mocne , ale w naszym zasięgu – skomentował losowanie Boniek. – Jeśli miałbym się z kimś zamienić to teoretycznie tylko z gospodarzem – dodał.

Spotkania wygrywa się nie losowaniami, a dobrym przygotowaniem – zaznaczył prezes PZPN. – Potencjalni rywale chcieli wpaść na nas, uważając Polskę za zespół teoretycznie słabszy od innych zespołów w pierwszym koszyku. Oby się pomylili.

Logistycznie nie ma żadnych problemów. Pozostajemy przy naszym pierwotnym wyborze, czyli Soczi. Podróże do miejsc, w których zagramy nie zajmą wiele czasu. W przeciągu dziesięciu dni wszystko sobie ułożymy – podkreślił Boniek.

Adam Nawałka: nastawialiśmy się na grę z potęgami

Senegal, Japonia i Kolumbia to drużyny, które świetnie spisują się na swoich kontynentach i musimy być optymalnie przygotowani do turnieju w Rosji, by zagrać tak, jak wszyscy tego oczekujemy – powiedział po losowaniu selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka.

Nie chcę wskazywać faworyta naszej grupy, między innymi dlatego, że mistrzostwa świata rządzą się swoimi prawami. Wszystkie drużyny prezentują wysoki poziom. Wystarczy spojrzeć, kto nie zakwalifikował się na mundial i mamy jasność, na jakim poziomie będą stały mistrzostwa – zakończył trener.

Reakcje ekspertów na losowanie. Mogło być lepiej?
Gdzie "grupa śmierci"? Selekcjonerzy oceniają losowanie
Senegal pewny swego. "Jesteśmy faworytem tej grupy"
Kamil Grosicki: częściowo jesteśmy w "grupie śmierci"
Tomaszewski: idę o zakład, że awansujemy po drugim meczu
Ceremonia losowania fazy grupowej mistrzostw świata 2018
Losowanie MŚ 2018. Żewłakow: to grupa-pułapka. Wszystko może się zdarzyć
"Grupa zagadka, grupa pułapka". Nastroje po losowaniu
Tomasz Kłos: nasza grupa? Nie jestem hurraoptymistą

podobne informacje

MŚ 2022: Iran chce pomóc Katarowi

Zaskakujący pomysł szefa FIFA. Następny mundial bez...

Clint Dempsey zakończył karierę piłkarską

Pierwszy mundial na dwóch kontynentach? Maroko wciąż w grze