0
3
3

Barcelona – Celta 2:2. Lider stracił punkty

Barcelona drugi raz z rzędu remisuje spotkanie ligowe. Tym razem drużyna Ernesto Valverde nie potrafiła wygrać z Celtą Vigą – mecz zakończył się remisem 2:2.
Lionel Messi (fot.Getty Images)

Maradona: Argentyna nie może grać gorzej

W sobotę w Barcelonie grano wcześnie, ale emocji nie brakowało od samego początku. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście z Vigo. W 20. minucie Marc-Andre Ter Stegen obronił dobre uderzenie Maxiego Gomeza, ale piłkę dobił Iago Aspas, zdobywając gola na 1:0 dla Celty. Goście nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo, bo już dwie minuty później wyrównał Lionel Messi.

Po przerwie Barcelona nie odpuszczała, co przełożyło się na zdobycie bramki na 2:1. Linię przy zakładaniu pułapki ofsajdowej złamał Pione Sisto z Celty, dzięki czemu w świetnej sytuacji po podaniu Jordiego Alby znalazł się Luis Suarez. Wydawało się, że drużyna Valverde nie da sobie wyrwać zwycięstwa.

Już w osiem minut po golu dla Barcelony odpowiedziała Celta – po świetnej akcji Iago Aspasa bramkę zdobył Maxi Gomez. Gospodarze do końca starali się przechylić szalę meczu na swoją stronę, ale ostatecznie nie udało im się tego dokonać. To drugi remis zespołu z Katalonii z rzędu w lidze.

FC Barcelona prowadzi w tabeli La Ligi – ma 5 punkty przewagi nad Valencią i 9 nad Atletico i Realem Madryt. Ta przewaga może się jeszcze zmniejszyć, bo jak na razie tylko drużyna Valverde zagrała w 14. kolejce.