23 Marcin Warcholak
  Jerzy Brzeczek
  Leszek Ojrzyński

Ekstraklasa: Wisła przełamała się z Arką

Wisła Płock pokonała na własnym boisku Arkę Gdynia 2:0 po bramkach Jose Kantego i Nico Vareli. Było to ich pierwsze zwycięstwo od pięciu spotkań. W czterech ostatnich meczach nie zdobyli nawet punktu.
(od lewej) Michał Marcjanik, Damian Zbozień, Jose Kante (fot. PAP/Marcin Bednarski)

Paixao krytykuje. "VAR to najgorsza rzecz w futbolu"

Po czterech przegranych meczach z rzędu Wisła Płock w sobotę miała szansę na przełamanie złej passy. Przed własną publicznością podejmowała będącą na fali Arkę Gdynia. Po znakomitym wrześniu, czterech meczach bez porażki i siódmym miejscu w tabeli na koniec listopada, Wisła spadła na 11. pozycję i straciła kontakt z czołówką mając tylko trzy punkty przewagi nad przedostatnim Piastem. Po ostatnich czterech spotkaniach płocczanie schodzili z boiska bez zdobycia choćby punktu. Arka wygrała dwa razy z rzędu i awansowała do półfinału Pucharu Polski.

Zawodnicy Jerzego Brzęczka przed ważnym meczem byli mocno osłabieni, nie tylko kontuzjami. W trakcie leczenia są bowiem Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak, Bartłomiej Sielewski i Maksymilian Rogalski. Na boisku nie wystąpił także Dominik Furman, który pauzuje za żółte kartki. Problemy kadrowe nie przeszkodziły jednak Wiśle w zdobyciu trzech punktów.

Wynik spotkania w 23. minucie otworzył Jose Kante, którzy wykorzystał nieporozumienie obrony Arki i umieścił piłkę w pustej bramce. Kilka minut później rzutu karnego nie strzelił Nico Varela. Zrehabilitował się jednak pod koniec pierwszej połowy. Kapitalnym podaniem przy tym trafieniu popisał się Merebaszwili. Uruchomił czającego się Varelę, który, nie zważając na biernych obrońców Arki, umieścił piłkę w bramce.

– Myślę, że to było jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, które mogło mieć jeszcze większe rozmiary. Gratulacje dla moich zawodników, ponieważ w sytuacji, gdy przegrywa się cztery kolejne spotkania grając dobrze w piłkę, a nie zdobywając punktów – na pewno morale ma prawo siąść. Dzisiaj drużyna pokazała znowu dobrą grę, charakter, zdyscyplinowanie, zdobyliśmy bramki. W pierwszej połowie mogliśmy się pokusić o kolejne, było dużo ciekawych akcji, dużo strzałów, więc wszyscy jesteśmy uradowani. Dziękuję również kibicom za wsparcie. Teraz skupiamy się na pozostałych trzech spotkaniach do końca tej części sezonu –
stwierdził Jerzy Brzęczek.

Wisła Płock zajmuje obecnie 11. pozycję w tabeli Lotto Ekstraklasy. Arka plasuje się na siódmym miejscu. Mimo porażki może być pewna miejsca w najlepszej ósemce.