Strasbourg – PSG 2:1. Sensacyjna porażka wicemistrza

Pierwsza porażka po szesnastu ligowych meczach. Wyjątkowa seria Paris Saint-Germain dobiegła końca. W meczu 16. kolejki Ligue 1 wicemistrz Francji przegrał na wyjeździe ze Strasbourgiem 1:2 (1:1).
Edinson Cavani (fot. Getty Images)

Portfel Neymara wart... siedem lig

Jeden strzał, jeden celny, jeden gol – to statystyki gospodarzy w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu Dimitriego Lienarda w pole karne PSG wbiegło dwóch zawodników, a i tak udało im się zdobyć bramkę. Alphonse'a Areolę pokonał Joia Nuno Da Costa.

Pod koniec pierwszej części wydawało się, że wszystko wraca do normy, kiedy po podaniu Adriena Rabiota do bramki z bliska trafił Kylian Mbappe. Było to jedyne celne uderzenie w tej połowie.

Po przerwie to goście mieli zepchnąć do defensywy przeciwnika. Tak rzeczywiście się stało. Przez 80 proc. czasu utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili strzelić gola. Gospodarzom ponownie wystarczył jeden zryw. Stephane Bahoken wykorzystał sytuację sam na sam. W tamtym momencie do końca pozostało 25 minut. Na boisku pojawił się m.in. Edinson Cavani, ale nie zdołał doprowadzić choćby do wyrównania.

Mimo porażki PSG wciąż jest liderem tabeli Ligue 1 i ma dziesięć punktów przewagi nad drugą Marsylią, która w niedzielę zagra na wyjeździe z Montpellier.