0 Dejan Janjatovic 74'
  Mariusz Lewandowski
  Maciej Bartoszek

Zagłębie – Termalica 4:2. Hat-trick Świerczoka

Zagłębie Lubin pokonało na własnym boisku Termalicę Bruk–Bet Nieciecza 4:2 (3:1). To było pierwsze zwycięstwo Miedziowych, od kiedy stanowisko trenera objął Mariusz Lewandowski. Hat–tricka w tym spotkaniu strzelił Jakub Świerczok.
Jakub Świerczok (fot. PAP/Jan Karwowski)

Paixao krytykuje. "VAR to najgorsza rzecz w futbolu"

Sobotnie spotkanie było popisem strzeleckim Świerczoka. Napastnik Zagłębia, który w trzech ostatnich spotkaniach nie zdobył bramki, trzykrotnie pokonał bramkarza Termaliki Jana Muchę. Został tym samym pierwszym Polakiem, któremu w obecnym sezonie ekstraklasy udało się skompletować hat–tricka.

Mecz lepiej rozpoczął się jednak dla piłkarzy z Niecieczy. W 10. minucie podanie od Mikovicia na gola zamienił Łukasz Piątek, który pewnym strzałem z jedenastu metrów pokonał Martina Polacka. W dalszej części spotkania przeważali już piłkarze Lewandowskiego. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy kibice zgromadzeni na stadionie Zagłębia zobaczyli trzy trafienia Świerczoka. Na początku drugiej części spotkania kolejną bramkę dołożył Sasa Balić. Wynik spotkania na 4:2 w 77. minucie ustalił Piątek.

Dzięki wygranej w sobotnim spotkaniu Zagłębie awansowało na siódmą pozycję w tabeli Lotto Ekstraklasy. Natomiast jeżeli Sandecja i Piast wygrają swoje spotkania Termalica znajdzie się na przedostatniej pozycji.

Świerczok wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Ma 12 bramek – tyle samo co grający w Wiśle Kraków Carlitos. Z kolei Łukasz Piątek zrównał się z Marcinem Robakiem. Obaj strzelili w obecnym sezonie 10 goli.