Emocje w Waszyngtonie. Capitals lepsi od Blue Jackets!

Balansujący na granicy awansu do fazy play-off hokeiści Washington Capitals wygrali w nocy z soboty na niedzielę z wiceliderami Konferencji Wschodniej – Columbus Blue Jackets 4:3 (2:0, 1:2, 1:1).
NHL: Washington Capitals – Columbus Blue Jackets (skrót)
(fot. Getty Images)

Goście przed tym meczem mogli się pochwalić świetną passą – wygrali osiem z dziewięciu meczów. Ponadto Stołeczni przegrali poprzedni mecz własnej hali 2:5 (z Los Angeles Kings).

Jednak to Capitals rozpoczęli mocnym akcentem. Już 63 sekundy po rozpoczęciu meczu, do bramki trafił Brett Connolly a minutę później prowadzenie podwyższył Alex Chiasson.

Po tak wspaniałym początku, gospodarze spuścili nieco z tonu i do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić goście. Efektem tego były dwie bramki dla Blue Jackets w II tercji – autorstwa Artemi Panarina i Matta Calverta.

Ale tuż przed końcem tej części gry kibice zgromadzenie w hali w Waszyngtonie, doczekali się wreszcie bramki swojego pupila – Aleksandra Owieczkina. To trafienie sprawiło, że Rosjanin awansował na 20. miejsce w tabeli najlepszych strzelców w historii NHL (577 goli)!

W II tercji gola na 4:2 strzelił Jewgienij Kuzniecow i wydawało się, że miejscowi bezpiecznie dowiozą wygraną do końca meczu. Ale wówczas goście znów nawiązali kontakt za sprawą trafienia Zacha Werenskiego i kto wie jak skończyłoby się to starcie, gdyby nie Braden Holtby. Bramkarz miejscowych bronił w niesamowitych okolicznościach i pomógł swojemu zespołowi w odniesieniu zwycięstwa 4:3.