tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Odlecieć na "Bocianie".Transmisja konkursu od 15:25 w TVP1

Sześciu Polaków zobaczymy w niedzielę na skoczni Tramplin Aist w Niżnym Tagile. W sobotę najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął 10. pozycję. Relacja tekstowa z kwalifikacji od 14:30 w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Transmisja z zawodów od 15:25 w TVP1.
Piotr Żyła (fot. PAP/EPA)

Zobacz, jak relacjonowaliśmy sobotni konkurs indywidualny

Obiekt w Niżnym Tagile jest kolejnym, który sprawia trudności polskim skoczkom. Zawody odbywały się na nim pięciokrotnie. Jak dotąd żadnemu z biało–czerwonych nie udało się stanąć tam na podium. Najwyższą lokatę zajął Kamil Stoch, który w sezonie 2015/2016 był szósty. W 2014 roku podczas drugiego konkursu wszyscy nasi reprezentanci zakończyli zmagania poza trzydziestką. 

Maciej Kot: żaden z nas nie miał szczęścia Zmiana na pozycji lidera

Od kilku dni było wiadomo, że w Rosji nie pojawi się dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Junshiro Kobayashi. Trener japońskiej kadry Tomoharu Yokokawa zdecydował, że zawodnicy pierwszej ekipy po zawodach w Ruce wrócą do kraju, a w Niżnym Tagile wystąpi kadra B. Na nieobecności sensacyjnego triumfatora z Wisły skorzystał Richard Freitag. Wygrana w sobotnim konkursie była szóstą w jego karierze. Dzięki temu w niedzielę zobaczymy go w żółtym plastronie.

Dawid Kubacki: nie zmieniam taktyki na niedzielę Nowy rekord na "Bocianie"

Obecny sezon obfituje w dalekie skoki. W Ruce nowy rekord skoczni ustanowił Stefan Kraft, który o pół metra poprawił rezultat Gregora Schlierenzauera. Co ciekawe, osiągnięcie austriackiego skoczka zostało pobite dopiero po dziesięciu latach. W 2007 roku "Schlieri" uzyskał 147 metrów. W Niżnym Tagile rekord Johanna Andre Forfanga, który w 2015 roku wylądował na 140. metrze, poprawiano dwukrotnie. Najpierw metr do tego wyniku dołożył Daniel Andre Tande. Kilka minut później najdłuższy skok na Tramplin Aist ponownie należał do Forfanga. Norweg skoczył 141,5 metra, dzięki czemu awansował ostatecznie z trzynastej na trzecią pozycję w konkursie.

Kamil Stoch: wykonałem dobrą robotę
Piotr Żyła: wróciłem do starych nart
Jakub Wolny: w głowie zrobiłem krok do przodu

podobne informacje

Puchar Narodów: zmiana liderów

Sprawdź klasyfikację generalną PŚ

Niemieckie show w Niżnym Tagile. Dwóch Polaków w "10"

Tande wygrał kwalifikacje. Komplet Polaków