Niemieckie media: Lewandowski średnio, błąd Olkowskiego

Przeciętne noty zebrał w niemieckich mediach Robert Lewandowski po sobotnim zwycięstwie Bayernu Monachium nad Hanowerem 3:1. Cały mecz w barwach FC Koeln rozegrał Paweł Olkowski, ale nie ustrzegł się poważnego błędu. Jego drużyna zremisowała 2:2 z Schalke i zdobyła dopiero trzeci punkt w sezonie.
(fot. Getty Images)

Hanower, mimo dzielnej postawy, nie utrzymał remisu z rozpędzonym Bayernem, a pierwsze skrzypce w drużynie mistrza Niemiec grali Thomas Mueller i Kingsley Coman – pisze "Die Abendzeitung".

Monachijski dziennik na "trójkę" (w skali 1-5) ocenił występ Roberta Lewandowskiego. "Zmarnował dobrą okazję po podaniu Artura Vidala w pierwszej części meczu. Miał też swoje szanse w drugiej połowie, ale wykorzystał tylko jedenastkę w końcówce spotkania, strzelając 14. gola w sezonie" – podsumowuje gazeta grę reprezentanta Polski.

Także notę "3" wystawili Lewandowskiemu dziennikarze "tz". Ich zdaniem rewelacyjnie zagrał Coman, którego postawę na boisku nagrodzono "jedynką".

Magiera: Lewandowski nie ma limitu umiejętności

Słabiej oceniono grę Pawła Olkowskiego, który rozegrał cały mecz w drużynie FC Koeln przeciwko Schalke (2:2). "Koelner Stadt-Anzeiger" wystawił mu tylko "czwórkę", wypominając, że po złym podaniu Polaka padła pierwsza bramka dla piłkarzy z Gelsenkirchen.

Kosztowny błąd

Gdyby nie ta pomyłka, ocena byłaby zapewne wyższa, bo Olkowski zagrał "solidnie i był aktywny". Podobnie podsumował grę obrońcy koloński "Express". Jego nota w tym dzienniku to także "4".

Mistrzowie Niemiec odjeżdżają rywalom

Bayern powiększył przewagę w tabeli nad konkurentami. Wicelider RB Lipsk wysoko przegrał na wyjeździe z Hoffenheim 0:4 (w barwach gości zabrakło Eugena Polanskiego), natomiast Borussia Dortmund nie zdołała zdobyć kompletu punktów w siódmej ligowej potyczce z rzędu. BVB bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka zremisowała na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:1, mimo że od 41. minuty grała z przewagą jednego zawodnika.

W innym sobotnim spotkaniu Werder Brema pokonał przed własną publicznością VfB Stuttgart 1:0. Na ławce rezerwowych gości znalazł się powracający po kontuzji Marcin Kamiński.