Zbiórki defensywne
30
30

Znakomita seria Cavaliers. "Niestety mają w składzie LeBrona"

Koszykarze Cleveland Cavaliers odnieśli w sobotę w lidze NBA 11. zwycięstwo z rzędu. Tym razem we własnej hali pokonali Memphis Grizzlies 116:111. Zespół ze stanu Tennessee doznał natomiast 11. kolejnej porażki.
LeBron James (fot. Getty Images)

Cavaliers do wygranej tradycyjnie poprowadził LeBron James – zdobył 34 punkty i miał 12 asyst. Wśród pokonanych najlepsi byli Tyreke Evans – 31 pkt i 12 asyst oraz Hiszpan Marc Gasol – 27 pkt. Sukces gospodarzom nie przyszedł łatwo. Choć w trzeciej kwarcie prowadzili już różnicą 19 punktów, to na niespełna dwie minuty przed końcem meczu był remis 109:109. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął James, uzyskując siedem ostatnich punktów.

Kiedy ważą się losy spotkania, moi koledzy chcą, abym pokazał co mam najlepszego – podkreślił James. 32-letni skrzydłowy miał udział (zdobył lub asystował) przy ostatnich 17 punktach Cavaliers. – W 90 procentach to co dziś pokazaliśmy, wystarczyłoby do zwycięstwa. Niestety, w Cleveland gra LeBron – powiedział trener Grizzlies J.B. Bickerstaff.

W tabeli Konferencji Wschodniej Cavaliers z bilansem 16 zwycięstw i siedmiu porażek zajmują drugie miejsce. Prowadzi ekipa Boston Celitcs (20-4), która pokonała u siebie Phoenix Suns 116:111. Na Zachodzie przewodzą koszykarze Houston Rockets (17-4); oni minionej nocy odpoczywali.