tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Smutny koniec kariery. Cotto stracił pas

Miguel Cotto przegrał w Nowym Jorku jednogłośnie na punkty (113:115, 113:115, 112:116) z Amerykaninem Sadamem Alim i stracił pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior średniej. Była to ostatnia walka w karierze portorykańskiego boksera.
Miguel Cotto (L) i Sadam Ali (P) (fot. Getty Images)

Cotto dominował na początku dwunastorundowego pojedynku, ale w jego drugiej części osłabł, co miało wpływ na szybkość zadawanych przez niego ciosów. Po walce przyznał, że miał kłopoty z lewym bicepsem.

Miguel Cotto (fot. Getty Images) – Nie chcę przepraszać, Sadam wygrał. Mam poczucie, że dałem z siebie wszystko. Teraz będę miał więcej czasu dla rodziny – podkreślił 37-letni pięściarz.

W sobotę doznał szóstej porażki w karierze. Wcześniej odniósł 41 zwycięstw, z czego 33 przed czasem. Pas mistrzowski WBO wywalczył w sierpniu, pokonując Japończyka Yoshihiro Kamegaiego.

Debiutował na zawodowym ringu w 2001 roku. Zdobył w tym czasie sześć tytułów MŚ w czterech różnych kategoriach wagowych.

Młodszy o osiem lat Ali ma na koncie 26 zwycięstw i jedną porażkę. W ubiegłym roku po raz pierwszy walczył o pas mistrzowski – przegrał wówczas z rodakiem Jessie Vargasem przez nokaut.

Podczas nowojorskiej gali Rey Vargas (31-0, 22 KO) obronił tytuł mistrza świata wagi super koguciej federacji WBC, wygrywając z niepokonanym dotychczas Kolumbijczykiem Oscarem Negrete (17-1, 7 KO). Meksykanin zwyciężył na punkty (120:108, 119:109, 119:109).