tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mundial: Kolumbijczycy drżą przed Lewandowskim

Kolumbijskie media za najgroźniejszego rywala w grupie H przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji uważają reprezentację Polski, a szczególnie obawiają się Roberta Lewandowskiego.
(fot. Getty Images)

"El Columbiano", jedna z największych gazet, informuje na swoim portalu internetowym, że to właśnie pomiędzy Kolumbią a Polską rozstrzygnie się walka o pierwsze miejsce w grupie.

Kolumbijczycy pierwszy swój mecz zagrają 19 czerwca z Japonią w Sarańsku. Polska w tym czasie zmierzy się z Senegalem. Pięć dni później drużyna Jose Pekermana zagra w Kazaniu właśnie z reprezentacją Polski. Ostatni mecz grupowy rozegrają 28 czerwca z Senegalem w Samarze.

Jessica Quintero Serna, dziennikarka "El Columbiano" opisując reprezentację Polski, szczególną uwagę skupia na Robercie Lewandowskim i to właśnie w nim upatruje największe zagrożenie.

Ceremonia losowania fazy grupowej mistrzostw świata 2018

To właśnie spotkanie w Kazaniu ma zdecydować o pierwszym miejscu w grupie H – uważa Serna. Wygrana z Senegalem, a potem ewentualne, kluczowe zwycięstwo z kadrą Adama Nawałki mają zapewnić pierwsze miejsce w grupie. Mecz z Japonią w ostatniej kolejce grupowych zmagań ma być tylko formalnością.

Doświadczony selekcjoner

"El Espectador" sukcesu w Rosji upatruje z kolei w mundialowym doświadczeniu Jose Pekermana. Dla Argentyńczyka będą to trzecie mistrzostwa. To właśnie udział w poprzednich mistrzostwach ma być największym atutem Pekermana. Cztery lata temu Kolumbijczycy ulegli w ćwierćfinale gospodarzom turnieju, reprezentacji Brazylii.

Pekerman, tuż po losowaniu powiedział, że plan minimum to powtórzenie wyniku z mundialu w Brazylii. Na tej drodze, najgroźniejszym rywalem pozostaje reprezentacja Polski. "El Espectador" przypomina styl, w jakim Polska awansowała na mistrzostwa świata, a szczególnie dyspozycję strzelecką Roberta Lewandowskiego.

Gdzie "grupa śmierci"? Selekcjonerzy oceniają losowanie

podobne informacje

MŚ 2022: Iran chce pomóc Katarowi

Zaskakujący pomysł szefa FIFA. Następny mundial bez...

Clint Dempsey zakończył karierę piłkarską

Pierwszy mundial na dwóch kontynentach? Maroko wciąż w grze