29 Krzysztof Kiklaisz
  Kiko Ramirez
  Marcin Brosz

Wisła Kraków – Górnik 2:3. Kolejny popis zabrzan

Wisła Kraków przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze 2:3 (1:0) w meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej zespół Marcina Brosza zwiększył przewagę nad drugą w tabeli Legią Warszawa do trzech punktów.
Mateusz Wieteska (Ś) (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Sandecja – Legia 2:2. Niezgoda ratuje warszawiaków

Gospodarze prowadzili w 21. minucie – Maciej Sadlok kopnął zza pola karnego, Tomasz Loska odbił piłkę, ale dobiegł do niej Rafał Boguski, który strzelił gola. W 31. minucie Imaz dostał piłkę po podaniu Carlitosa, minął Loskę, ale potem nie trafił w bramkę. Szansę miał także Carlitos, jednak strzelił obok słupka.

Po przerwie goście odrobili straty. Szymon Żurkowski kopnął na bramkę, a piłka trafiła w rękę Zorana Arsenicia i sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Igor Angulo. Niespełna dziesięć minut później zabrzanie cieszyli się z prowadzenia. Rafał Kurzawa dośrodkował z rzutu rożnego, żaden z graczy nie dotknął piłki, która... wpadła do bramki.

Górnik nie zamierzał zadowalać się jednobramkową przewagą. W 72. minucie Żurkowski strzelił zza pola karnego i pokonał Michała Buchalika. Minutę później Arkadiusz Głowacki zobaczył drugą żółtą kartkę za faul na Kurzawie i musiał opuścić boisko.

W 77. minucie Jakub Bartkowski świetnie podał do Carlitosa, który wbiegł w pole karne i zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Pięć minut później to goście mogli cieszyć się z gola. Angulo znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale poślizgnął się i zmarnował okazję. W kolejnej akcji Jakub Ambrosiewicz trafił w poprzeczkę.