0
3
3

Sampdoria – Lazio 1:2. Polacy nie pomogli

Sampdoria przegrała u siebie z Lazio 1:2 (0:0) w meczu 15. kolejki Serie A. O porażce gospodarzy przesądził gol z końcówki spotkania. Całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński. W 70. minucie wszedł Dawid Kownacki.
Bartosz Bereszyński (L) i Senad Lulić (P) (fot. Getty Images)

Niesamowita historia. Bramkarz bohaterem Benevento!

BOHATER MECZU: Sergiej Milinković-Savić

Rozegrał świetne zawody. Strzelił pierwszego gola, a później przeprowadził akcję, po której przyjezdni zdobyli zwycięską bramkę. W dużym stopniu to dzięki jego grze Lazio wywalczyło komplet punktów.

JAK PADŁY GOLE?

1:0 (56') – Lucas Torreira dośrodkował w pole karne, Fabio Quagliarella skierował głową piłkę do Duvana Zapaty, a ten zdobył bramkę.
1:1 (80') – Luis Alberto dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła pod nogi Milinkovicia-Savicia, który strzelił gola. Obok zawodnika Lazio był Kownacki...
1:2 (91') – Milinković-Savić posłał piłkę prostopadle do Ciro Immobile, którego powstrzymał Emiliano Viviano. Chwilę potem piłka trafiła jednak do Filipe Caicedo, a ten strzelił drugiego gola dla Lazio.

Luis Alberto (L) i Lucas Torreira (P) (fot. Getty Images) JAK ZAGRAŁ BARTOSZ BERESZYŃSKI?

Polak rozegrał niezłe spotkanie. Brał udział w akcjach ofensywnych zespołu, przerwał także kilka ataków rywali. Goście stworzyli jednak też sporo sytuacji atakując stroną, na której występował reprezentant Polski. Ocena SPORT.TVP.PL: 6

KLUCZOWE MOMENTY

15' – Matteo Parolo po dośrodkowaniu uderzył głową. Piłka przeleciała obok bramki.
17' – Bereszyński wybił piłkę głową po centrze z rzutu rożnego. Przejął ją Ciro Immobile, który kopnął na bramkę, ale zagranie było niecelne.
20' – Dennis Praet strzelił z dystansu. Piłka minęła słupek.
24' – kapitalna akcja Gastona Ramireza, który ograł kilku rywali i kopnął z dystansu. Nieznacznie chybił.
31' – Praet podał do Duvana Zapaty, który strzelił. Dobrze zachował się Thomas Strakosha.
53' – Parolo dostał piłkę w polu karnym i zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od słupka, a potem złapał ją Viviano.
65' – kolejna szansa Parolo, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale zmarnował okazję.
70' – na boisko wszedł Dawid Kownacki, który zastąpił Quagliarellę.

Inter liderem

Prowadzenie w tabeli Serie A objął w niedzielę Inter. Drużyna Luciano Spallettiego pokonała Chievo 5:0. Hattrick Ivana Perisića. W 87. minucie pojawił się Paweł Jaroszyński, który zastąpił Massimo Gobbiego. Był to debiut Polaka w rozgrywkach. Zespół z Mediolanu nie przegrał jeszcze ligowego meczu, ma 39 punktów i o jeden wyprzedza Napoli.