tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Team Kinguin wygrał finał Polskiej Ligi Esportowej

Ostateczną walkę w PLE stoczyli Team Kinguin i nowy czarny koń polskiego CS:GO – Venatores. Drużyna TK wygrała turniej z świetnym wynikiem 2:1.
(fot. Facebook Team Kinguin)

Polska Liga Esportowa: Team Kinguin wygrał z PRIDE


W finale Polskiej Ligi Esportowej zmierzyły się drużyny Team Kinguin oraz Venatores. Rozgrywki toczyły się na trzech mapach, a spotkanie zakończyło się triumfem ….

Świetny start na Cache należał do Venatores. Drużyna wygrała pięć pierwszych rund grając po stronie antyterrorystów. Team Kinguin próbował odrobić straty w szóstej rundzie, niestety bezskutecznie. Venatores kontrolowało wydarzenia na mapie bez większych kłopotów, osiągając przewagę 10:5. Gwiazdą teamu okazał się być Patryk “Patitek” Fabrowski z 18 trafieniami.

Fabrowski triumfował również w rundzie pistoletowej, kiedy wyeliminował dwóch rywali i pomógł Venatores powiększyć przewagę nad Teamem Kinguin. To głównie dzięki jego zasługom Venatores tak łatwo poradziło sobie z doświadczonym Teamem Kinguin. Mimo że zawodnicy “Loorda” próbowali uratować sytuację na mapie, nie wyrównali różnicy, a przeciwnik pokonał ich 16:9.

Zawodnicy Teamu Kinguin po fatalnej mapie Cache, bardzo dobrze rozpoczęli walkę na Cobblestone. Jednak po czterech wygranych rundach, maszyna Kinguin nieco się zacięła. Zawodnicy Venatores z rundy na rundę nabierali rozpędu. Kinguini jednak utrzymali prowadzenie do zamiany stron, wygrywając 10:5.

Druga runda pistoletowa również należała do zawodników “Loorda”, co dawało im ogromne szanse na doprowadzenie do wyrównania stanu całego spotkania. Przed 20. rundą, przy stanie 14:5 dla Teamu Kinguin, gracze Venatores zdecydowali się na przerwę taktyczną. Pauza przyniosła oczekiwany skutek i od tego momentu team zaczął odrabiać straty, zwyciężając aż pięć rund z rzędu. Jednak na tym zakończyła się pogoń Venatores.Tym razem sukces był po stronie Team Kinguin, drużyna osiągnęła wynik 16:10.

Mapą decydującą o triumfie w Wielkim Finale drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej było Inferno. Obszar szybko uległ dominacji Teamu Kinguin. Zawodnicy drużyny w każdym zagraniu byli silniejsi od Venatores. Mniej doświadczeni gracze Venatores wykonywali bardzo chaotyczne akcje. Na półmetku ostatniej mapy Team Kinguin prowadził 13:2.

Runda pistoletowa była gwoździem do trumny Venatores w finale PLE. Drużyna, mimo wcześniejszych zapewnień, że zna mapę Inferno, nie poradziła sobie podczas rozgrywki. Chłopaki przegrywali rundę za rundą, a mecz zakończył się triumfem Teamu Kinguin, którzy osiągnęli gigantyczną przewagę 16:2.

- Cache zdecydowanie nie jest naszą mapą, ale wiedzieliśmy jak zatrzymać Venatores na Inferno, ponieważ obserwowaliśmy ich agresywną grę z AGO. - podsumował mecz Karol “rallen” Rodowicz.

To już ostatnia rozgrywka CS:GO podczas drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Turniej był niezwykle emocjonujący, a na oglądających czekało mnóstwo nieprzewidywalnych zagrań. Pozostaje nam pogratulować zawodnikom Team Kinguin, którzy to po raz pierwszy w swojej historii zdobyli mistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej.

podobne informacje

ESEA Global Challenge: Virtus.pro i Kinguin walczą o wyjście z grupy

Virtus.pro i Team Kinguin powalczą w ESEA MDL Global Challenge

Team Kinguin wygrywa z Virtus.pro i zagra w ESL Pro League

Virtus.pro, AGO i Kinguin zaczynają walkę o ESL Pro League