tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Inwestycje Nadala. Restauracje, nieruchomości i...

Rafael Nadal, który zakończył sezon jako lider światowego rankingu tenisistów, inwestuje zarobione pieniądze w sieć restauracji, nieruchomości i... akademię tenisa na Majorce. Portal "Businessinsider.com" oszacował majątek 31-latka na 100 milionów dolarów.
Rafael Nadal (fot. Getty)

16-krotny triumfator turniejów Wielkiego Szlema, który poprzednio liderem rankingu ATP był w 2013 roku, za zwycięstwo w US Open otrzymał 3,7 mln dol., za 10. w karierze triumf we French Open 2,5 mln dol., jednak najwięcej w 2017 roku przyniosły mu kontrakty sponsorskie – 26 mln dolarów.

Jest współwłaścicielem – ze słynnym piosenkarzem Enrique Iglesiasiasem – sieci restauracji TATEL. Jedna przynosi zyski w Madrycie, drugą otwarto kilka miesięcy temu w hotelu Miami Ritz-Carlton. Tam do inwestycji "dołożył się" znany koszykarz Pau Gasol. Trzecia powstaje na Ibizie.

Według mediów, Nadal i Iglesias kupili ostatnio XIX-wieczną kamienicę w Madrycie, która miała kosztować 30 mln dolarów. Tenisista zainwestował także w akademię na Majorce, którą w 2016 roku otworzono kosztem 25 mln dolarów.

Nadal wspiera także akcje charytatywne, a jego fundacja, którą zarządza matka, pomaga biednym i pokrzywdzonym dzieciom.

31-latek po raz czwarty zakończył sezon w roli lidera rankingu ATP. Jest jednocześnie najstarszym i pierwszym, któremu udała się ta sztuka już po 30. roku życia.

Zobacz także Janowicz przeszedł operację kolana

podobne informacje

Nadal nie zagra w Paryżu, traci pozycję lidera... i nie zagra w ATP Finals?

Rafael Nadal pomoże poszkodowanym na Majorce

Bezsensowna reforma. Gwiazdy nie chcą grać w Pucharze Davisa

ATP w Paryżu: Rafael Nadal ma wrócić na kort w hali Bercy