tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kadra chce Ancelottiego. "Dostałem ofertę, ale..."

Włoska federacja (FIGC) zaproponowała Carlo Ancelottiemu objęcie funkcji selekcjonera reprezentacji. Sam zainteresowany potwierdził fakt wstępnych rozmów w telewizyjnym programie "La Domenica Sportiva". – To byłby zaszczyt, ale ta praca to coś zupełnie innego niż to co robiłem do tej pory – przyznał szkoleniowiec.
Carlo Ancelotti (fot. Getty)

ZIELIŃSKI: WŁOCHY? INTERESUJE MNIE POLSKA...

58-latek na początku sezonu stracił pracę w Bayernie Monachium. W listopadzie zaczął być wymieniany jako główny kandydat do objęcia schedy po Giampiero Venturze. Selekcjoner kadry został zdymisjonowany po porażce w barażach – Włosi nie pojadą na mundial po raz pierwszy od 1958 roku! Razem Venturą pracę stracił Carlo Tavecchio – prezes FIGC.

Carlo Ancelotti (z prawej) i Andrea Pirlo (fot. Getty) Potwierdzam – rozmawiałem z federacją. Powiedziałem im to co mówię teraz wam – objęcie tej posady byłoby zaszczytem. Bardzo się cieszę, że mam takie wsparcie u ludzi. Jednak praca selekcjonera to coś zupełnie innego niż to co robiłem do tej pory... – ocenił Ancelotti.

Codzienna praca z klubem to coś, co nadal sprawia mi radość. Włoski futbol ma wiele problemów, które muszą zostać rozwiązanie zanim zostanie dokonany ostateczny wybór. Jest konflikt interesów między klubami i federacją. Czas narzucić nowe reguły gry – dodał.

Ancelotti nigdy nie pracował z kadrą. Sukcesy odnosił w ojczyźnie (z Milanem), we Francji (z PSG), w Anglii (z Chelsea) w Hiszpanii (z Realem Madryt) oraz w Niemczech (z Bayernem). Już wcześniej przyznał, że nie będzie zainteresowany pracą z kadrą jeśli Tavecchio pozostanie szefem federacji. Teraz domaga się zmian strukturalnych.

Co mam na myśli? Na przykład zmniejszenie Serie A do 18 zespołów. To wyszłoby wszystkim na dobre. Wiem jedno – zanim poznamy nowego selekcjonera, musimy spróbować zastanowić się nad wszystkimi problemami włoskiej piłki – zakończył trener.

Ancelotti przyznał, że do 30 czerwca 2018 prawdopodobnie pozostanie bez pracy – wciąż obowiązuje go umowa z Bayernem Monachium, na mocy której co miesiąc wpływa na jego konto pensja. Innymi faworytami włoskich mediów do objęcia funkcji selekcjonera są Roberto Mancini i Roberto Donadoni.

Czy Carlo Ancelotti to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Włoch?
Czy Carlo Ancelotti to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Włoch?
  • 77.3%Tak
  • 22.7%Nie

podobne informacje

Carlo Ancelotti: nigdy w życiu nie zdobył bramki, a zrobił to w Neapolu

Piotr Zieliński znów na ławce? Carlo Ancelotti stawia na innych

Z rezerw do pierwszej drużyny Realu. Solari, czyli nowy Zidane?

Włosi krytykują grę Polaka. "Chciałbym, ale nie mogę"