tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Powrót Świątek coraz bliżej. Trenowała u Nadala

Iga Świątek wraca do zdrowia po kontuzji stawu skokowego. Jednym z elementów przygotowań do nowego sezonu był wyjazd do Hiszpanii. Polka trenowała m.in. w Akademii Rafaela Nadala.
Iga Świątek (fot. Getty)

Radwańska już trenuje. Zaskoczyła nową rakietą

Świątek rozpoczęła pobyt w Hiszpanii od treningów na wyspie Lanzarote. – Polecieliśmy tam, żeby z jednej strony potrenować na słońcu, a z drugiej – trochę się zrelaksować. Nie był to typowy obóz tenisowy, bo Iga wciąż jeszcze nie ćwiczy z pełnym obciążeniem – powiedział trener Piotr Sierzputowski.

16-latka nie wyleczyła się jeszcze w pełni po operacji stawu skokowego. Zabieg spowodował, że straciła całą drugą połowę sezonu. Nie wystąpiła w juniorskich wielkoszlemowych turniejach – Wimbledonie i US Open.

MAJA CHWALIŃSKA I IGA ŚWIĄTEK (FOT. GETTY IMAGES) Świątek spędziła czas w Hiszpanii bardzo intensywnie. Celem było wzmocnienie kontuzjowanej nogi. – Były ogólnorozwojowe zajęcia, pływanie w basenie, siłownia, a wszystko w przyjemnych okolicznościach przyrody – dodał szkoleniowiec.

Polka przeniosła się z Lanzarote na Majorkę, gdzie trenowała w Akademii Rafaela Nadala. Towarzyszyła jej młoda zawodniczka Legii – Gabriela Leśnodorska. Tam więcej było zajęć na korcie.

Świątek chce wziąć udział w juniorskim Australian Open. Wszystko będzie zależało jednak od samopoczucia tenisistki. – Jeśli będzie zdrowa i potrenuje odpowiedni czas na dużej intensywności, to wyjazd do Australii będzie możliwy – zakończył Sierzputowski.

16-latka będzie brać udział w nowym sezonie w turniejach seniorskich. W rywalizacji juniorów będzie pojawiać się tylko przy okazji imprez wielkoszlemowych.

Iga Świątek: nie wzoruję się na Radwańskiej

podobne informacje

Szef wyszkolenia PZT: "Świątek i Chwalińska grają na poziomie finału turnieju WTA" [wywiad]

WSG Open: porażka Świątek w 1. rundzie

Ranking WTA: Linette goni Radwańską

Wojciech Fibak: Świątek i Radwańską łączy charakter