tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kubica na gali "Autosportu". Skradł show Ogierowi

Robert Kubica był gościem specjalnym gali "Autosportu" w Londynie, gdzie nagrodzeni zostali przedstawiciele sportów motorowych. Polak wręczył jedną ze statuetek.
Julia Piquet i Robert Kubica (fot. motorsport.tv)

KUBICA WSPÓŁCZESNYM LAUDĄ? "NASZE HISTORIE SĄ WYJĄTKOWE"

Kubica na galę "Autosportu" zapraszany był jeszcze wtedy, gdy występował w Formule 1. Nigdy jednak nie wziął w niej udziału. W niedzielny wieczór pojawił się na uroczystości po raz pierwszy. Jego obecność mogła być zaskoczeniem, ponieważ nie był nominowany w żadnej kategorii. Mimo to został bardzo ciepło przyjęty przez dawnych i obecnych kolegów ze świata motosportu.

Okazało się, że obecność Kubicy nie była przypadkiem. Krakowianin wręczył nagrodę dla najlepszego kierowcy rajdowego 2017 roku, którym został Sebastian Ogier. Obaj zawodnicy dobrze znają się ze wspólnych startów w WRC. Prowadzący galę David Coulthard i Lee McKenzie więcej czasu poświęcili jednak na rozmowę z Polakiem niż z Francuzem.

(fot. twitter.com/autosport)

Kubica stwierdził na scenie, że jego jazda w dziewięćdziesięciu procentach przypomina tę sprzed wypadku. Dużym atutem jest jego dobre przygotowanie fizyczne. Zaznaczył, że jest obecnie w lepszej kondycji niż w 2010 roku. – Byłem bardzo leniwy w przeszłości i teraz muszę ciężej pracować – ocenił.

Polak zauważa również, że ogromną rolę w jego powrocie odegrała psychika. – To niesamowite jak duży potencjał ma nasz umysł. Dzięki niemu możemy adaptować się do różnych okoliczności. Moja kariera została przerwana. Odniosłem poważną kontuzję. Musiałem nauczyć się z nią żyć i prowadzić bolid Formuły 1. Muszę przyznać, że rezultaty mnie zaskoczyły – dodał Kubica.

Kubica pokazał moc. Kontrakt prezentem pod choinkę?
Ostatni krok przed Kubicą. "To jest jak film"

podobne informacje

Williams potrzebuje pieniędzy. Robert Kubica odda treningi?

Znana przyszłość Kubicy? "Pozostały tylko szczegóły"

Decyzja ws. Kubicy w tym tygodniu? "Brakuje tylko podpisu"

Robert Kubica w Ferrari? "To byłoby spełnienie marzeń"