tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

WESG przynosi straty finansowe organizatorom

Turniej World Electronic Sports Games, przez wielu uważany za esportowe igrzyska olimpijskie, w rzeczywistości nie zwraca się organizatorom. Alibaba Group jest jednak zdeterminowane, aby dopłacać do zawodów w myśl "długoterminowych zysków".
(fot. WESG)

Team Kinguin wygrał finał Polskiej Ligi Esportowej


Chińskie Alibaba Group dokonało kilku inwestycji esportowych w przeciągu ostatniego roku. Flagowym projektem korporacji jest World Electronic Sports Games, którego zeszłoroczna edycja kosztowała 22 miliony dolarów. Okazało się jednak, że inwestycja przyniosła straty rzędu 70 procent. Dla Alibaba Group nie jest to jednak problem, gdyż korporacja przygotowała się na taką ewentualność:

Jesteśmy gotowi na stratę pieniędzy. Możemy zaakceptować straty w tym momencie, ponieważ chcemy promować ten sport. Ponieważ tak dużo osób jest zaangażowanych w esport, musi mieć on świetlaną przyszłość. Nawet jeśli teraz nie zarobisz na tym zbyt dużo pieniędzy, to w przyszłości z pewnością zostaniesz wynagrodzony. Jest to coś, w co szczerze wierzymy – powiedział Zhang Dazhong, CEO Alisports.

Alibaba Group poczyniło także odpowiednie kroki w celu zminimalizowania strat z tegorocznej edycji WESG. Chińska korporacja planuje rozpoczęcie współpracy z dwudziestoma miastami Państwa Środka, aby rozłożyć wydatki. Ten ruch pozwoli firmie zaoszczędzić nawet 73% ogólnej kwoty.

Alibaba Group dostarczy także technologię niezbędną do rozegrania zmagań esportowych na Igrzyskach Azjatyckich w 2022 roku. Dokładna wartość umowy nie jest znana, ale według portalu Bloomberg może być to nawet 800 milionów dolarów.

Główne zmagania tegorocznej edycji WESG rozpoczną się w marcu 2018 roku. Do Chin wyruszą zawodnicy z całego globu, aby powalczyć o łączną pulę nagród w wysokości 5,5 miliona dolarów. Pieniądze zostały rozłożone na 4 tytuły: CS:GO, StarCraft 2, Dota 2 i Hearthstone. Na zawodach nie zabraknie także naszych rodaków. Polskę reprezentować będą AGO Gaming (CS:GO), Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski (SC2), a także Michał "Xeno" Kaczorowski (Hearthstone).

"WESG jest dla eSportu jak igrzyska olimpijskie"
Nie tylko Counter Strike. Gdzie przyszłość eSportu?
"Xeno": Hearthstone jest bardzo podobny do pokera
"TaZ": trenujemy pięć dni w tygodniu. To nasza praca

podobne informacje

WESG: Elazer w drugiej fazie turnieju

WESG: AGO w grupie z fnatic

WESG: ćwierćfinał StarCraft II zdominowany przez Polaków

Elazer znów zwyciężył na WESG!