tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Lewy" postrachem Kolumbii. "Jest liderem, nadzieją i..."

Media w Kolumbii bardzo dobrze oceniły wynik losowania fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Za korzystne uważają też niewielkie odległości, jakie zawodnicy Jose Pekermana będą musieli pokonywać podczas turnieju.
Robert Lewandowski (L) i Adam Nawałka (fot. Getty)

SŁABY WEEKEND KADROWICZÓW. NA PLUS TYLKO...

Wydawany w mieście Cartagena dziennik "El Espectador" ocenił, że piłkarze Kolumbii wylosowali stosunkowo niegroźnych rywali, z których najbardziej niebezpieczna jest reprezentacja Polski.

Gazeta odnotowuje, że inną zaletą dla Kolumbii będą stosunkowo krótkie odległości pomiędzy spotkaniami rozgrywanymi w fazie grupowej. Wskazuje, że zespół Pekermana jest drużyną, która będzie musiała pomiędzy trzema meczami w grupie H podróżować na dystansie o łącznej długości około 605 km.

Mundial w Rosji kosztowny dla... kibica "To bardzo niewiele jak na tak duży kraj jak Rosja i w porównaniu z takimi zespołami jak Argentyna, Dania, czy Szwecja. Dwie pierwsze muszą pokonać odległość dwa razy większą niż Kolumbia, zaś zespół Trzech Koron aż sześciokrotnie więcej od nas" – odnotowano. Minusem dla kibiców będzie późna pora transmisji meczów z dalekiej Rosji.

Inna kolumbijska gazeta – "El Tiempo" – zaznacza, że sztab szkoleniowy Pekermana planuje już wybór właściwej bazy logistycznej na mundial w Rosji i zaczyna analizowanie rywali. Wskazuje, że najtrudniejszym przeciwnikiem dla tego zespołu z Ameryki Południowej będzie ekipa biało-czerwonych.

"Polska to drużyna o silnym ataku i luźnej obronie. Jej zasłużony awans na mundial jest efektem przede wszystkim goli zdobytych przez Roberta Lewandowskiego. On jest dla Polski nadzieją, liderem, wszystkim. Bez Lewandowskiego ten zespół nie błyszczy" – oceniło biało-czerwonych "El Tiempo".

Z kolei sportowy dziennik "El Deportivo" wskazuje, że faworytami grupy H są zespoły Polski i Kolumbii. Gazeta odnotowuje, że wśród zawodników czterech drużyn w niej rywalizujących wyróżniają się pod względem sławy i umiejętności jedynie trzej gracze: Kolumbijczycy Radamel Falcao i James Rodriguez oraz Polak Robert Lewandowski.

Kolumbia rozpocznie udział w mundialu 19 czerwca pojedynkiem z Japonią w Sarańsku. Pięć dni później wystąpi przeciwko Polsce w Kazaniu, a 28 czerwca zakończy fazę grupową meczem z Senegalem w Samarze.

Reakcje ekspertów na losowanie. Mogło być lepiej?

podobne informacje

Prawie 200 goli Roberta Lewandowskiego. Polak goni legendy

Pewne zwycięstwo Bayernu Monachium, gole Roberta Lewandowskiego

Revierderby dla Borussii, udany mecz Łukasza Piszczka

Lewandowski o kryzysie Bayernu: "Pech, kontuzje, brak koncentracji"