tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Lewy" postrachem Kolumbii. "Jest liderem, nadzieją i..."

Media w Kolumbii bardzo dobrze oceniły wynik losowania fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Za korzystne uważają też niewielkie odległości, jakie zawodnicy Jose Pekermana będą musieli pokonywać podczas turnieju.
Robert Lewandowski (L) i Adam Nawałka (fot. Getty)

SŁABY WEEKEND KADROWICZÓW. NA PLUS TYLKO...

Wydawany w mieście Cartagena dziennik "El Espectador" ocenił, że piłkarze Kolumbii wylosowali stosunkowo niegroźnych rywali, z których najbardziej niebezpieczna jest reprezentacja Polski.

Gazeta odnotowuje, że inną zaletą dla Kolumbii będą stosunkowo krótkie odległości pomiędzy spotkaniami rozgrywanymi w fazie grupowej. Wskazuje, że zespół Pekermana jest drużyną, która będzie musiała pomiędzy trzema meczami w grupie H podróżować na dystansie o łącznej długości około 605 km.

Mundial w Rosji kosztowny dla... kibica "To bardzo niewiele jak na tak duży kraj jak Rosja i w porównaniu z takimi zespołami jak Argentyna, Dania, czy Szwecja. Dwie pierwsze muszą pokonać odległość dwa razy większą niż Kolumbia, zaś zespół Trzech Koron aż sześciokrotnie więcej od nas" – odnotowano. Minusem dla kibiców będzie późna pora transmisji meczów z dalekiej Rosji.

Inna kolumbijska gazeta – "El Tiempo" – zaznacza, że sztab szkoleniowy Pekermana planuje już wybór właściwej bazy logistycznej na mundial w Rosji i zaczyna analizowanie rywali. Wskazuje, że najtrudniejszym przeciwnikiem dla tego zespołu z Ameryki Południowej będzie ekipa biało-czerwonych.

"Polska to drużyna o silnym ataku i luźnej obronie. Jej zasłużony awans na mundial jest efektem przede wszystkim goli zdobytych przez Roberta Lewandowskiego. On jest dla Polski nadzieją, liderem, wszystkim. Bez Lewandowskiego ten zespół nie błyszczy" – oceniło biało-czerwonych "El Tiempo".

Z kolei sportowy dziennik "El Deportivo" wskazuje, że faworytami grupy H są zespoły Polski i Kolumbii. Gazeta odnotowuje, że wśród zawodników czterech drużyn w niej rywalizujących wyróżniają się pod względem sławy i umiejętności jedynie trzej gracze: Kolumbijczycy Radamel Falcao i James Rodriguez oraz Polak Robert Lewandowski.

Kolumbia rozpocznie udział w mundialu 19 czerwca pojedynkiem z Japonią w Sarańsku. Pięć dni później wystąpi przeciwko Polsce w Kazaniu, a 28 czerwca zakończy fazę grupową meczem z Senegalem w Samarze.

Reakcje ekspertów na losowanie. Mogło być lepiej?

podobne informacje

Lewandowski w cieniu Sanchesa. "Ten chłopak umie grać w piłkę"

Zachwyt nad Bayernem. "Kibice Benfiki klaskali"

Lewandowski zrównał się z Inzaghim. 46 goli Polaka w Lidze Mistrzów

Liga Mistrzów: Lewandowski strzela, Bayern wygrywa. Znakomity początek Bawarczyków