tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szef + 6 pojedzie na zawody we Francji

Zawodnicy formacji Szef + 6 zakwalifikowali się na turniej Maximus Cup. Będzie to jedyny polski akcent zmagań League of Legends, w których łączna pula nagród wyniesie 30 tysięcy euro.
(fot. Maximus Cup)

Team Kinguin wygrał finał Polskiej Ligi Esportowej


Maximus Cup odbędzie się 15-17 grudnia 2017 w Palais des Congrès d'Arles, we francuskim mieście Arles. Do walki o lwią część nagrody stanie 16 drużyn, wśród których zobaczymy między innymi LDLC oraz Millenium. Szef + 6 zostało jedyna polską drużyną, która wystąpi w zawodach. Polacy wywalczyli sobie udział w turnieju dzięki wygranej w kwalifikacjach.

Wygraliśmy kwalifikacje jako jedyna ekipa z Polski – mówi Patryk "p4key" Jończyk, menedżer zespołu. - Aktualnie rozmawiamy z organizacjami. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie, to pojedziemy za własne pieniądze. Jesteśmy głodni zwycięstwa po nieudanym sezonie w Polskiej Lidze Esportowej i mamy zamiar przywrócić świetność naszej drużynie. Wierzę, że w Arles możemy zaskoczyć. Trenujemy codziennie od 3 do 6 godzin dziennie. Każdy jest zmotywowany. Naszym celem jest wyjście z grupy. Wszystko powyżej tego uznamy za sukces.

Szef + 6 wystąpi w następującym składzie:

Tobiasz "Agresivoo" Ciba
Kacper "InspireD" Słoma
Sebastian "niQ760" Robak
Damian "Defles" Filipow
Robert "Robercik" Nowak

Wydarzenie obejmie także zmagania w FIFA18, gdzie łączna pula nagród wyniesie 4375 euro. Poniżej możecie obejrzeć materiał wideo promujący Maximus Cup: