tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Premier League: sylwestrowe derby Londynu przełożone

Zaplanowane na ostatni dzień roku piłkarskie derby Londynu między Tottenhamem Hotspur i West Ham United w angielskiej ekstraklasie ze względów bezpieczeństwa zostały przełożone na 4 stycznia – poinformowano w poniedziałek.
Angelo Ogbonna (L) i Harry Kane (P) (fot. Getty Images)

Rekordowy sezon City. Guardiola jak Ferguson?

Władze Premier League podjęły taką decyzję po tym, jak służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na stadionie Wembley, gdzie w tym sezonie rywali ligowych podejmuje Tottenham, zaleciły, by w sylwestrowe popołudnie na trybunach zasiadło nie więcej niż 43 tys. kibiców, czyli obiekt wypełnił się mniej więcej w połowie.

"Liga wybrała to spotkanie właśnie na ten wyjątkowy dzień, licząc że Wembley wypełni się w całości. Mimo że pomni zagrożeń gospodarze jak zawsze dołożyliby maksimum starań w zakresie bezpieczeństwa, to osoby odpowiadające za to na Wembley zaleciły ograniczenie publiczności. Stąd nasza decyzja o zmianie terminu meczu" – zaznaczono w komunikacie.

Jak podkreślono, głównym powodem ograniczenia publiczności nie jest zagrożenie na samym obiekcie, ale jego wzrost wynikający ze wzmożonego korzystania z transportu publicznego, głównie metra.

Nowy termin wyznaczono na 4 stycznia, choć obie londyńskie drużyny zagrają ligowe pojedynki także dwa dni wcześniej.

podobne informacje

Gwiazdy Manchesteru United promują nową linię odzieżową

Raheem Sterling ofiarą rasistowskiego ataku. "Chelsea została zhańbiona"

Premier League: Chelsea – Manchester City. Pierwsza porażka drużyny Guardioli w sezonie

Premier League: West Ham – Crystal Palace. Fabiański mało zdecydowany, ale zwycięstwo West Ham