tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Strzelił gola Milanowi, został królem Instragrama

Wystarczył jeden gol, aby Alberto Brignoli został jednym z najpopularniejszych bramkarzy we Włoszech. W 95. minucie trafił do siatki Milanu i zapewnił remis (2:2) drużynie Benevento. – Otrzymałem setki wiadomości – przyznał.
Alberto Brignoli (fot. Getty Images)

NIESAMOWITA HISTORIA. BRAMKARZ BOHATEREM BENEVENTO!

Brignoli jest pierwszym bramkarzem od 2001 roku, któremu udało się zdobyć bramkę w Serie A. Ostatnim zawodnikiem był występujący wówczas w Regginie Massimo Taibi. Podobnie jak bohater Benevento strzelił gola dającego remis w końcówce spotkania.

Świetny występ w niedzielnym spotkaniu sprawił, że Brignoli znalazł się na celowniku internautów. W zaledwie kilka godzin jego konto na Instagramie zaczęło obserwować ponad 30 tysięcy użytkowników. Przed meczem z Milanem było ich nieco ponad 5 tysięcy.

(fot. instagram.com/brigno_22_)

Mnóstwo ludzi komplementuje jego grę także w prywatnych korespondencjach. – Nie mogę powiedzieć, ile wiadomości otrzymałem, ale było ich setki – dodał.

Brignoli nie ukrywa zadowolenia ze swojego wyczynu. Jednocześnie przeprasza Donnarummę. Sam jest bramkarzem i doskonale wie co musiał poczuć zawodnik Milanu. – Pewnego dnia powiem moim dzieciom, że strzelałem gole jako bramkarz. Ale za 10 lat to o Gigio będziemy rozmawiać jak o Buffonie – dodaje.

Mundial w Rosji kosztowny dla... kibica

podobne informacje

Niesamowita historia. Bramkarz bohaterem Benevento!