tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Finały ESL Pro League – 750 tysięcy dolarów w puli

Już 5 grudnia wystartują finały szóstego sezonu ESL Pro League. Najlepsi zawodnicy z Europy i Ameryki Północnej zagrają w duńskim Odense o łączną pulę nagród 750 tysięcy dolarów.
(fot. ESL)

Finały EPL-a potrwają od 5 do 10 grudnia. Dwanaście drużyn (po 6 z Europy i Ameryki Płn.) zostało wybranych na podstawie wyników prawie trzymiesięcznych zmagań online. Europę reprezentować będą fnatic, North, FaZe, Astralis, NiP oraz HellRaisers. Z kolei najlepszymi formacjami Ameryki Północnej zostały drużyny OpTic, SK, Liquid, NRG, Misfits i Luminosity.

W tegorocznej edycji zaszedł szereg zmian w formacie rozgrywki. Reprezentanci zostali podzieleni na dwie grupy - Yellow i Red. Każdej drużynie przysługiwało prawo wybrania jednej ekipy, z którą nie chcą spotkać się w fazie grupowej, a następnie ten wybrany zespół trafiał do przeciwnej grupy. Tym sposobem został określony ostateczny skład obu grup.

Grupa Yellow
fnatic
FaZe
Astralis
Liquid
HellRaisers
Luminosity

Grupa Red
OpTic
SK
North
NiP
Misfits
NRG

Do play-offów awansuje 6 najlepszych zespołów. Warto również zaznaczyć, że zmianie uległ także system przydzielania punktów: za zwycięstwo dalej przysługiwać będą 3 oczka, ale w przypadku dogrywki wygrany dostanie 2 punkty, a przegrany 1. Mecze grupowe zostaną rozegrane w formacie BO1, a drabinka w BO3. Na finał przewidziany został maraton BO5.

Pierwsze starcia już 5 grudnia o 12:00. Symultanicznie będą rozgrywane dwa spotkania, dlatego na samym początku będziemy mogli oglądać pojedynek fnatic vs. FaZe oraz Luminosity vs. Hellraisers.

Poniżej możecie obejrzeć kompilację najlepszych zagrywek fazy online ESL Pro League Season 6: