tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Szalona" oferta za Leona? Może opuścić Rosję

Coraz częściej pojawiają się plotki, że Wilfredo Leon, uznawany za najlepszego siatkarza świata, może opuścić Zenit Kazań. Kubańczyk, który od 2019 roku będzie reprezentować Polskę, znalazł się w orbicie zainteresowań charyzmatycznego właściciela wicelidera włoskiej Serie A – Sir Safety Perugia.
Wilfredo Leon (fot. twitter.com)

Trudni rywale? To nie największy kłopot kadry...

"La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że Gino Sirci planuje złożyć Leonowi "szaloną" ofertę. "Na papierze wydaje się to niemożliwe do zrealizowania, ale w związku ze zmieniającą się sytuacją w Rosji niczego nie można wykluczyć" – napisali włoscy dziennikarze

Leon jest zawodnikiem Zenita Kazań od 2014 roku. W tym czasie trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów, dwukrotnie zostając MVP finałowego turnieju. W ostatnim czasie nie ukrywał, że jest otwarty na oferty z innych klubów. Pod koniec ubiegłego miesiąca pojawiły się spekulacje, że może trafić do Zenita Sankt Petersburg. To klub, który powstał niedawno, ale ma wielkie pieniądze i ambicje.

Zespół z Perugii zakończył poprzedni sezon na trzecim miejscu. W drużynie występują tacy zawodnicy, jak Ivan Zajcew, Aleksandar Atanasijević, Luciano De Cecco czy Marko Podrascanin.

Leon wkrótce będzie rywalizował z polskimi klubami. W Klubowych Mistrzostwach Świata, które w dniach 12-17 grudnia odbędą się w Polsce Zenit zagra w fazie grupowej z PGE Skrą Bełchatów. Z kolei w Lidze Mistrzów ich rywalem będzie Jastrzębski Węgiel.

podobne informacje

Rozczarowanie i nadzieja. Rok w polskiej siatkówce

Wilfredo Leon vs. menedżer. "Bo skończymy współpracę"

Prezydent FIVB: nie ma szans na skrócenie karencji Leona

Menedżer Leona: występ na igrzyskach jego największą ambicją