tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy inwestor AGO Gaming – od piłki nożnej do CS’a

Jedna z nowszych drużyn polskiego Counter Strike’a, AGO Gaming, pozyskała nowych inwestorów. Dawni członkowie zarządu Legii Warszawa z Jakubem Szumielewiczem na czele przejęli większość udziałów w esportowej spółce.
AGO Gaming z nowymi inwestorami (fot. Facebook)

Grand Prix 2017 DreamHack Winter - harmonogram turnieju


Już od dłuższego czasu w Internecie rozchodziły informacje dotyczące nowego inwestora AGO Gaming, czwartego grudnia drużyna oficjalnie przedstawiła swoich Aniołów Biznesu. Nowym inwestorem drużyny i tym samym jednym z większych udziałowców zostali byli członkowie zarządu klubu piłkarskiego Legia Warszawa.

Jakub Szumielewicz, Bogusław Leśnodarski Aleksander i Maciej Wandzel zgodnie uważają, że inwestycja w esport jest przyszłościowa, co zresztą doskonale widać na przykładzie AGO. Drużyna, w którą zainwestowali w ciągu zaledwie kilku miesięcy uplasowała się na 19. miejscu w światowym rankingu drużyn CS:GO.

-AGO Gaming rośnie w siłę! Powoli wkraczając do czołówki najlepszych drużyn na świecie i chcąc utrzymać tempo rozwoju organizacji wiedzieliśmy, że potrzebujemy wsparcia. Takie też przyszło z zewnątrz wraz z grupą inwestorów z Jakubem Szumielewiczem na czele w roli nowego prezesa. Serdecznie witamy na pokładzie! - napisało AGO Gaming na swoim oficjalnym profilu Facebookowym.

Esport to niewątpliwie fenomen w świecie sportowym i biznesowym. AGO Gaming zdecydowanie skorzysta na wsparciu ze strony dawnych członków zarządu Legii. Ta najmłodsza drużyna potrzebuje fundamentów, na których będzie budowała swój profesjonalizm. Dostęp do odpowiednich zasobów pozwoli grupie na jeszcze bardziej profesjonalny poziom gry. Ponadto osławieni inwestorzy na pewno wpłyną na promocję esportu w Polsce, a za ich przykładem pójdą inni.

AGO Gaming: jesteśmy zaskoczeni tempem rozwoju
"TaZ": trenujemy pięć dni w tygodniu. To nasza praca
Nie tylko Counter Strike. Gdzie przyszłość eSportu?
"WESG jest dla eSportu jak igrzyska olimpijskie"