tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fortuna za sam podpis. Nowa umowa Messiego

Poznaliśmy warunki nowego kontraktu Leo Messiego. Warunki kontraktu szokują – przekonuje hiszpański dziennik "El Mundo". Tak wiele jak Argentyńczyk nie zarabiał jeszcze nikt – ani Cristiano Ronaldo, ani Neymar, ani piłkarze w Chinach.
Leo Messi (fot. Getty Images)

LM: niepewny Manchester, Atletico liczy na cud

Argentyńczyk przez pięć najbliższych lat zarobi ogromne pieniądze. Renomowany dziennik "El Mundo" donosi, że zawodnik do 2021 roku otrzyma od Barcelony przynajmniej 350 milionów euro brutto, ale to nie wszystko. Za podpisanie nowej umowy przysługuje mu również premia w wysokości 100 milionów euro – ta zostania wypłacona w ciągu pięciu lat.

"Przynajmniej", bo w umowie uwzględniono premie, które dodatkowo zwiększą gażę Messiego. Nie uwzględniono też pieniędzy z praw wizerunkowych – przypomnijmy, że piłkarze Barcelony niemal w ogóle nie dzielą się nimi z klubem. W każdym razie za sezon otrzyma około 50 milionów euro netto. To więcej niż w Paris Saint-Germain zarabia Neymar, który ostatniego lata odszedł do francuskiego klubu z Katalonii za 222 miliony euro.

Lionel Messi (fot. Getty Images) Mniej zarabia także Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w Realu Madryt może liczyć na wypłatę w wysokości "jedynie" 21 milionów euro netto. Wyliczono, że na konto jego największego rywala będzie co roku wpływać suma wyższa o około 70 procent. Oprócz tego w kontrakcie Messiego zwiększono klauzulę wykupu – teraz wynosi ona 700 milionów euro. Niemal na pewno zostanie więc w klubie do 2021 roku.

Barcelona nie miała wyboru. Według "Marki" latem Messiemu ofertę złożył Manchester City. Anglicy proponowali 100 milionów euro premii za podpisanie kontraktu i 50 milionów netto rocznie. Gdyby w Katalonii nie wyrównano tych warunków, lider zespołu mógłby odejść. Prawdopodobnie był to powód, dla którego negocjacje się przedłużyły i zwlekano z ogłoszeniem odnowienia umowy Argentyńczyka.

podobne informacje

Piękny jubileusz Leo Messiego w Barcelonie [wideo]

Wysłannik Barcelony będzie obserwował Krzysztof Piątka

Thomas Vermaelen kontuzjowany w meczu reprezentacji. Dłuższa przerwa

Szaleństwo na punkcie Krzysztofa Piątka. Zainteresowanie potęg