tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Casillas w drodze na Wyspy. Chce go były trener

Już w styczniu Iker Casillas może trafić do Premier League – poinformowały portugalskie media. Po doświadczonego bramkarza chce sięgnąć jego były trener z Realu Madryt.
Iker Casillas (fot. Getty Images)

Na Hiszpana spadła w ostatnich tygodniach fala krytyki. Został odsunięty z pierwszego składu po tym, jak szkoleniowiec zarzucił mu lenistwo oraz... zbyt częste używanie telefonu komórkowego. Tym samym 36-latek nie wystąpił w ostatnich pięciu meczach ligowych i trzech Champions League.

Prawdopodobnie jednak już w styczniu zmieni barwy klubowe. Piłkarza pozyskać chce bowiem angielskie Newcastle. Dla Srok pozycja bramkarza jest niezwykle newralgiczna, a trener Rafa Benitez ma problem z odpowiednim jej obsadzeniem.

Wszystko wskazuje więc na to, że przenosiny Casillasa na Wyspy będą korzystne dla każdej ze stron. Sam zawodnik znów będzie mógł regularnie grać, Porto zaoszczędzi na jego wysokiej pensji, a klub z St James’ Park pozyska doświadczonego piłkarza.

Dla Casillasa i Beniteza nie będzie to pierwsza wspólna praca. Obaj panowie spotkali się już bowiem w Realu Madryt, choć nie popracowali razem zbyt długo. Hiszpan po nieco ponad miesiącu odszedł bowiem do FC Porto.

podobne informacje

Historyczny wyczyn Casillasa. Dołączył do Raula Gonzaleza

Oficjalnie: Casillas zdecydował o swojej przyszłości