tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przed nami GKS Tychy Fifa Cup

Już 9 grudnia będziemy świadkami dość niecodziennego wydarzenia na Stadionie Miejskim w Tychach. Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz GKS Tychy rozegrają turniej w FIFA 18.
(fot. GKS Tychy)

GKS Tychy FIFA Cup (lub Wirtualne Derby Śląska) to inicjatywa Tyski Sport S.A. Zawody są pierwszym w Polsce turniejem dla klubów z województwa śląskiego. Na Stadionie Miejskim w Tychach spotka się osiem drużyn, z których każda wystawi po dwóch graczy.

Zaprosiliśmy wszystkie drużyny z województwa śląskiego od Ekstraklasy do drugiej ligi. Rywalizacja na wirtualnym boisku będzie doskonałą okazją do aktywizacji i integracji śląskich klubów. Esport to obszar, który ciągle się rozwija, dlatego wychodzimy z inicjatywą promocji śląskiej piłki wśród fanów gamingu. Po zakontraktowaniu e-zawodnika naturalnym krokiem jest dla nas organizacja turnieju - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Poznaliśmy także obie grupy zawodów: 


Grupa A
Górnik Zabrze
Rozwój Katowice
Śląski Związek Piłki Nożnej
GKS Tychy

Grupa B
Raków Częstochowa
Piast Gliwice
Ruch Chorzów
Zagłębie Sosnowiec

Zdecydowanymi faworytami turnieju są z pewnością GKS Tychy oraz Piast Gliwice, w których na co dzień grają Patryk „Paniol” Pańka oraz Bartosz „seVen” Majewski. Pozostałe drużyny (poza Zagłębiem Sosnowiec) nie posiadają stałych dywizji esportowych. Transmisja zmagań odbędzie się za pośrednictwem portalu YouTube, a każdy z meczów okraszony zostanie komentarzem Jarka „RDK” Radzia.

Poniżej możecie obejrzeć materiał wideo z losowania grup GKS Tychy Fifa Cup: