tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Norwegia
Polska
35
:
20
18:11
Składy
Szczegóły
Data
5.12.2017, 20:30
Rozgrywki
Mistrzostwa świata, grupa B, 2017, 3. runda
Stadion
EgeTrans Arena
Niemcy
Pojemność: 4500
Widzów: 2600
Zwiń
Skład podstawowy
16 Katrine Lunde Haraldsen 3
1 Kari Aalvik Grimsboe
23 Camilla Herrem 3
22 Amanda Kurtovic 2 1
10 Stine Bredal Oftedal 9 4 1 1
9 Nora Moerk 5 2 1 2
24 Sanna Solberg 4
4 Veronica Kristiansen 7 6
7 Stine Skogrand 4
13 Kari Brattset 3 1
18 Emilie Christensen
8 Vilde Ingstad 1 2
17 Helene Gigstad Fauske 1
27 Marit Jacobsen 1
11 Kinga Grzyb 3 1
14 Karolina Kudłacz-Gloc 1 2 1 3
89 Kinga Achruk 1 1
12 Weronika Gawlik 1
31 Sylwia Lisewska 2 1
92 Ewa Urtnowska
18 Aleksandra Zych 4 1
20 Joanna Drabik 2 2
15 Katarzyna Janiszewska 2 1
8 Monika Kobylińska 1
16 Adrianna Płaczek
17 Daria Zawistowska
24 Joanna Kozłowska
66 Joanna Szarawaga 2 1
4 Adrianna Górna 1
10 Romana Roszak 1 1
Zwiń

Cenna lekcja od mistrzyń świata [skrót spotkania]

Sensacji nie było. W trzecim meczu rozgrywanych w Niemczech mistrzostwa świata piłkarki ręczne reprezentacji Polski przegrały z Norwegią 20:35 (11:18). Porażka z obrończyniami tytułu nie oznacza jednak, że biało-czerwone straciły szansę na wyjście z grupy. Kluczowe dla losów awansu do 1/8 finału będzie starcie z Węgierkami. Transmisja w czwartek 7 grudnia od godziny 14:00 w TVP Sport, TVP 3, aplikacji i na SPORT.TVP.PL.
MŚ: Norwegia – Polska (skrót)
Stine Oftedal (L) i Monika Kobylińska (P) (fot. PAP)

Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych w TVP. Sprawdź plan transmisji

Przebieg meczu:

I połowa
Mistrzynie świata zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut narzuciły bardzo wysokie tempo. Ich zapał próbowała osłabić Weronika Gawlik, która obroniła rzut karny wykonywany przez Norę Mork. Później jednak było już tylko gorzej...

Biało-czerwone miały ogromne problemy ze sforsowaniem aktywnej norweskiej obrony. Popełniały proste błędy techniczne, które rywalki karciły bezbłędnie wyprowadzanymi kontratakami.

Trener Leszek Krowicki szukał zmian. Szansę dostały Sylwia Lisewska, najmłodsza w polskiej kadrze Adrianna Górna oraz Aleksandra Zych. I to właśnie ta ostatnia zawodniczka wprowadziła się na parkiet najlepiej. Próbowała brać na siebie odpowiedzialność w ataku. Chętnie podejmowała decyzję o rzutach z drugiej linii.

Kinga Achruk (fot. PAP)

II połowa
Po przerwie, pomimo że spotkanie było już tak naprawdę rozstrzygnięte, ma parkiecie ponownie pojawiły się Kinga Achruk i Karolina Kudłacz-Gloc. O odpuszczaniu nie mogło być mowy. W końcowej tabeli grupy B o awansie do fazy grupowej turnieju decydować może stosunek bramek.

Plan odrabiania strat zdecydowanie jednak się nie powiódł. Mistrzynie świata nie zwalniały tempa. Nadal broniły agresywnie.

Polki nie pozostawiły po sobie dobrego wrażenia, ale trzeba pamiętać, że porażka z norweskimi dominatorkami była tak naprawdę do przewidzenia. Ważne, żeby wtorkowa lekcja handballu była dla młodych polskich szczypiornistek bezcennym doświadczeniem, które zaprocentuje w kolejnych spotkaniach.

Katarzyna Janiszewska (fot. PAP)

Sytuacja w grupie:

Po trzech kolejkach biało-czerwone mają na koncie jedną wygraną i dwie porażki. Kluczowe dla losów awansu będzie dla nich czwartkowe starcie z Węgierkami, które we wtorek rozbiły Argentynę 33:15. W trzecim rozegranym tego dnia spotkaniu grupy B Szwecja wygrała z Czechami 36:32.

Co dalej?

Mecz Polska – Węgry w czwartek od godz. 14 w TVP Sport, TVP 3, aplikacji i na SPORT.TVP.PL. Jeśli biało-czerwone wygrają zapewnią sobie miejsce w 1/8 finału. Na zakończenie fazy grupowej powalczą jednak o wysokie zwycięstwo z Argentyną, które dać im może wyższą pozycję w końcowej tabeli i teoretycznie łatwiejszego rywala w fazie pucharowej.

Urtnowska: potrafimy dobrze grać w piłkę ręczną!
Krowicki: wiedzieliśmy co zrobić, ale nie wiedzieliśmy jak...
Płaczek: taka lekcja nam się przyda
Lisewska: Norweżki już na początku nas rozjechały