3
:
1
2:0
8'Robert Lewandowski
37'Corentin Tolisso
69'Corentin Tolisso

LM: "Lewemu" stuknęła "50". Udany rewanż Bayernu

Bayern Monachium pokonał PSG 3:1 (2:0) w ostatniej kolejce grupy B Ligi Mistrzów. Na liście strzelców znalazł się Robert Lewandowski. To jego 50. trafienie w rozgrywkach UEFA.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

REAL – BORUSSIA W TVP1, SPORT.TVP.PL I APLIKACJI

Bawarczycy, którzy w Paryżu przegrali 0:3, przed ostatnią kolejką mieli jeszcze szanse na pierwsze miejsce w grupie. Warunek był jeden – wygrać wyżej niż udało się to paryżanom. Eksperci nie wierzyli w taki scenariusz, ale gospodarze rzucili się na rywali od początku spotkania i już w 8. minucie uradowali kibiców.

Corentin Tolisso (fot. PAP/EPA) W pole karne zagrał James Rodriguez, Kingsley Coman podał piłkę głową do Lewandowskiego, a Polak bez większych kłopotów pokonał Alphonse’a Areolę. Goście ocknęli się dopiero po pół godzinie – znakomitej sytuacji do wyrównania nie wykorzystał jednak Neymar, a po chwili było już 2:0 dla Bayernu. Kolejne dobre dośrodkowanie Rodrigueza tym razem na gola zamienił Tolisso.

Przyjezdni nie załamali się i po przerwie szybko zdobyli kontaktową bramkę. Marco Verratti zagrał do Edinsona Cavaniego, ten lobem odegrał do Mbappe i Sven Ulreich był bez szans. Po tym trafieniu goście złapali wiatr w żagle i w kolejnych minutach zepchnęli Bawarczyków do głębokiej defensywy.

I gdy wydawało się, że wyrównująca bramka to tylko kwestia czasu, w 69. minucie Coman popisał się znakomitym rajdem, a Areolę po raz drugi pokonał Tolisso. PSG już się nie podniosło, ale porażka 1:3 i tak nie pozbawiła paryskiej drużyny pierwszego miejsca w tabeli.

W drugim spotkaniu grupy B Anderlecht wygrał na wyjeździe z Celtikiem Glasgow 1:0 (0:0). W 62. minucie własnego bramkarza pokonał Jozo Simunović, ale to zespół ze Szkocji zagra na wiosnę w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w 78. minucie.

GRUPA B – 6. KOLEJKA:
Bayern Monachium – PSG 3:1 (2:0)
Bramki:
Lewandowski (8), Tolisso (37, 69) – Mbappe (50).
Celtic Glasgow – Anderlecht 0:1 (0:0)
Bramka:
Simunović (62, samobójcza).

Zobacz także LM: dwie minuty MU, Benfica kończy grupę bez punktu Barcelona i Juventus bez polotu. Szczęsny pokazał klasę Bez cudu w Londynie. Atletico poza Ligą Mistrzów