0
3
3

Barcelona i Juventus bez polotu. Szczęsny pokazał klasę

Juventus pokonał na wyjeździe Olympiakos 2:0 (1:0) w meczu grupy D Ligi Mistrzów. Takie samo zwycięstwo odniosła FC Barcelona, która wygrała u siebie ze Sportingiem Lizbona. Obie drużyny wywalczyły awans do 1/8 finału rozgrywek.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty)

"Lewemu" stuknęła "50". Bayern lepszy od PSG

Olympiakos – Juventus 0:2

W drużynie gości od pierwszej minuty grał Wojciech Szczęsny. Polak nie miał wielu okazji do popisów, ale w dwóch sytuacjach pokazał wielkie umiejętności. W 42. minucie obronił strzał z trzech metrów Urosa Djurdjevicia, a w drugiej połowie dobrze skrócił kąt przy kopnięciu Marko Marina.

W 16. minucie bramkę zdobył Juan Cuadrado, który zamknął dośrodkowanie Alexa Sandro. Mecz w Pireusie nie porwał. Zadowoleni z prowadzenia goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. To waleczni gospodarze starali się wyrównać do ostatniej minuty.

Byli blisko tej sztuki, kiedy piłka po strzale El Fardou Mohameda Ben Nabouhane odbiła się od słupka. Losy spotkania podsumował Frederico Bernardeschi w 90. minucie. Włoch pokonał płaskim strzałem bramkarza gospodarzy.

Olympiakos wywalczył w sześciu meczach tylko punkt i pożegnał się z pucharami.

Paco Alcacer (L), Ivan Rakitić (P) (fot. Getty) FC Barcelona – Sporting 2:0

Gospodarze mieli zapewniony awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów przed ostatnią kolejką. Ernesto Valverde dał więc szansę zmiennikom. Dopiero w 61. minucie pojawił się w grze Leo Messi. Chwilę wcześniej gola dla Barcelony strzelił Paco Alcacer. Wynik meczu na 2:0 ustalił Jeremy Mathieu, który skierował piłkę do własnej bramki.

Barcelona zagra o awans do ćwierćfinału, a Sporting powalczy wiosną o triumf w Lidze Europejskiej.