Zbiórki defensywne
34
33

Asystent Gortat, 51 punktów Beala, wygrana Wizards

Marcin Gortat zdobył tylko cztery punkty, ale miał siedem asyst, a jego Washington Wizards pokonali na wyjeździe Portland Trail Blazers 106:92 we wtorkowym meczu ligi NBA. Najlepszym koszykarzem był Bradley Beal, który dla Czarodziejów uzyskał aż 51 pkt.
Marcin Gortat (fot. Getty Images)

Curry pobił rekord rzutów za trzy punkty

Gortat na parkiecie przebywał 23 minuty i trafił tylko jeden z sześciu rzutów z gry oraz oba wolne. Siedem asyst to wyrównanie jego rekordu kariery. Miał także tyle samo zbiórek i dwa przechwyty. Statystyki uzupełnia jedna strata, popełnił dwa faule.

Wizards do meczu przystępowali zaledwie dzień po jednej z największych porażek w historii klubu. W poniedziałek ulegli na wyjeździe Utah Jazz 69:116. Stołeczny zespół, który wciąż musi sobie radzić bez kontuzjowanego lidera Johna Walla, tym razem zaprezentował się znacznie lepiej.

Bradley Beal (fot. Getty Images) Spotkanie wyrównane było tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej goście zaczęli budować przewagę, która tuż po przerwie osiągnęła 23 punkty. Później kontrolowali przebieg gry.

Beal zdobywając 51 pkt ustanowił rekord kariery. Był jedynym zawodnikiem z pierwszej piątki Wizards, który osiągnął dwucyfrowy wynik. Pozostali trafili łącznie zaledwie siedem z 30 rzutów z gry.

Na tle rywali bardzo dobrze zaprezentowali się rezerwowi gości. Zawodnicy z ławki uzyskali 34 pkt, wobec zaledwie 13 zdobytych przez rezerwowych Trail Blazers. W drużynie gospodarzy prym wiódł Damian Lillard – 30 pkt.

Czarodzieje z bilansem 13 zwycięstw i 11 porażek w tabeli Konferencji Wschodniej zajmują siódme miejsce. Kolejny mecz rozegrają w czwartek, na wyjeździe z Phoenix Suns (9-17).

Na innych parkietach

Słońca minionej nocy przegrały na wyjeździe z Toronto Raptors 113:126, a najlepszy w ich szeregach był Devin Booker – 19 pkt. Dla zwycięzców po 20 pkt uzyskali Kyle Lowry oraz DeMar DeRozan.

W ostatnim wtorkowym meczu koszykarze Oklahoma City Thunder we własnej hali pokonali Utah Jazz 100:94. Gospodarzy do triumfu poprowadził Russell Westbrook, który popisał się siódmym w sezonie i 86. w karierze tzw. triple-double. Na swoim koncie zapisał 34 pkt, 14 asyst i 13 zbiórek.

Wśród pokonanych wyróżnił się Donovan Mitchell – 31 pkt.