tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Witalij Kliczko w Galerii Sław Boksu

Były bokserski mistrz świata WBC w wadze ciężkiej Witalij Kliczko, obecnie mer Kijowa, został wybrany do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu. Karierę zakończył pod koniec grudnia 2013 roku. Nominacje są zazwyczaj nadawane pięć lat po zejściu z ringu.
Witalij Kliczko (fot. Getty Images)

CIOS Z PIEKŁA RODEM... JAK FOREMAN POBIŁ REKORD?

Razem z Ukraińcem zaszczytu tego dostąpi Amerykanin Ronald Wright, były wielokrotny mistrz świata kategorii junior średniej. Ceremonia wprowadzenia do galerii odbędzie się 10 czerwca 2018 roku w Canastota w stanie Nowy Jork.

Głosy na zawodników oraz inne wybitne osoby związane z tym sportem (trenerzy, promotorzy) oddają członkowie stowarzyszenia dziennikarzy piszący o tej dyscyplinie oraz panel złożony z międzynarodowych badaczy historii bosku.

Starszy z braci Kliczko (45-2, 41 KO) stracił pas federacji WBC w wadze ciężkiej 16 grudnia 2013 roku, nie podając daty kolejnej walki o obronę mistrzowskiego pasa. Otrzymał wówczas status "mistrza w zawieszeniu", ale mógł wrócić na ring w każdej chwili. Nie uczynił tego nigdy kończąc karierę ze względu na zaangażowanie w politykę.

Najlepsi pięściarze bez podziału na kategorie wagowe – sonda SPORT.TVP.PL