tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polki myślą o Węgierkach. "To będzie mecz o wszystko"

W trzecim meczu MŚ piłkarki ręczne reprezentacji Polski przegrały z Norwegią 20:35 (11:18). Biało-czerwone nie mają jednak złudzeń, że kluczowe w kontekście awansu do 1/8 finału będzie czwartkowe starcie z Węgierkami. Transmisja od 14:00 w TVP Sport, TVP 3, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Kinga Achruk (fot. PAP/Marcin Bielecki)

DUMA I WYRÓŻNIENIE. POLSKIE SZCZYPIORNISTKI O GRZE W REPREZENTACJI

Polki rozpoczęły turniej w Niemczech od zwycięstwa ze Szwecją, ale potem przyszły porażki z Czeszkami oraz Norweżkami. Spotkanie z południowymi sąsiadkami biało-czerwone przegrały na własne życzenie, z kolei w starciu z mistrzyniami świata piłkarki Leszka Krowickiego były bez szans.

Drabik: musimy umieć godzić się z porażkami Norweżki są jak maszyna. Byłyśmy słabsze i stąd ten wynik. Nasza nieskuteczność wzięła się poniekąd z ich poziomu gry. Jesteśmy w stanie wygrać z każdym, o ile odnajdziemy swój rytm. Wtedy wiemy, gdzie biegać, gdzie rzucać, a tego nam dzisiaj brakowało. Każda z nas zbiera bezcenne doświadczenie. Musimy się odbudować i patrzeć jedynie w przód – przyznała Ewa Urtnowska, rozgrywająca reprezentacji Polski.

Sylwia Lisewska również docenia klasę rywalek i jednocześnie zaznacza, że teraz w głowie jej i koleżanek jest czwartkowe arcyważne spotkanie z Węgierkami.

Lisewska: Norweżki już na początku nas rozjechały Już przed meczem z Norwegią wiedzieliśmy, że batalia z Węgierkami będzie o wszystko. Musimy wyjść i walczyć – zaznaczyła. – Patrząc po wynikach w grupie mistrzynie świata to naprawdę najlepsza drużyna na świecie. Na Węgierki będziemy dobrze przygotowani i włożymy wszystkie swoje umiejętności, aby ten mecz wygrać – dodał Adrian Struzik, drugi trener reprezentacji.

Polki zakończą fazę grupową w piątek meczem z Argentyną. Zespół z Ameryki Południowej przegrał wyraźnie wszystkie trzy dotychczasowe spotkania i w kolejnych dwóch również skazywany jest na pożarcie.

Czy Polska wygra z Węgrami?
Czy Polska wygra z Węgrami?
  • 78.1%Tak
  • 21.9%Nie
MŚ: Norwegia – Polska (skrót)
Urtnowska: potrafimy dobrze grać w piłkę ręczną!
Płaczek: taka lekcja nam się przyda
Krowicki: wiedzieliśmy co zrobić, ale nie wiedzieliśmy jak...

podobne informacje

Szwecja – Francja 22:24. Znamy drugiego finalistę

Holandia – Norwegia 23:32. Obrończynie tytuły w finale

Walka o półfinały MŚ i KMŚ – wtorek z TVP Sport i SPORT.TVP.PL [transmisje]

MŚ: z Argentyną na pożegnanie fazy grupowej