tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Serena Williams zgłosiła się do Australian Open

Poznaliśmy datę powrotu na kort Sereny Williams. Utytułowana Amerykanka wróci do gry podczas Australian Open. Zgłosiła się do rozgrywek, co potwierdził dyrektor turnieju, Craig Tiley.
Serena Williams (fot. Getty Images)

Radwańska wśród nominowanych. Wybierz zagranie roku!

Serena Williams najprawdopodobniej występem w Australian Open wróci do rywalizacji na – poinformował dyrektor turnieju Craig Tiley. Jak dodał, amerykańska tenisistka, która we wrześniu została matką, zgłosiła się już do styczniowej wielkoszlemowej imprezy w Melbourne.

Ma już wizę, trenuje i wysłała zgłoszenie uczestnictwa. Nie ma wątpliwości, że będzie gotowa – zapewnił cytowany przez lokalne media Tiley. Williams po raz ostatni zaprezentowała się kibicom na początku tego roku właśnie w Australian Open. Wygrała wówczas tę imprezę po raz siódmy w karierze. Jak się później okazało, była już wówczas w ciąży. Była liderka światowego rankingu 1 września urodziła córkę, Alexis Olympię Ohanian.

Tiley już w październiku zapewniał, że Williams powinna przystąpić do obrony tytułu w Melbourne. Nastroje tonował nieco trener utytułowanej Amerykanki Francuz Patrick Mouratoglou. Pod koniec listopada w niedawnym wywiadzie zaznaczył jedynie, że jego podopieczna ciężko trenuje, ale decyzji co do daty powrotu na zawodowe korty jeszcze nie podjęła.

Przyszłoroczna edycja pierwszej w sezonie imprezy wielkoszlemowej rozpocznie się 15 stycznia. Prowadząca w klasyfikacji wszech czasów triumfatorów turniejów tej rangi w singlu Australijka Margaret Court ma ich na koncie 24. 36-letnia Williams ma o jeden tytuł mniej. Ze względu na długą przerwę w grze pogorszyły się notowania Amerykanki na liście WTA - obecnie zajmuje na niej 22. miejsce.

Łzy radości Francuzów. Decydujący punkt finału Pucharu Davisa

podobne informacje

Serena Williams odwiedziła młody talent. Myślała, że to Halloween [ZDJĘCIA]

Dziennikarz NYT: brak siły nie jest problemem Agnieszki Radwańskiej [wywiad]

Wraca sprawa Sereny Williams. Ławka trenerska na korcie?

Tomasz Wiktorowski, trener Agnieszki Radwańskiej: nie powiem, że będzie kontynuowała karierę