tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Były sędzia: odszedłem z Premier League przez Mourinho

Mark Clattenburg, do niedawna znany angielski sędzia, zakończył karierę w Premier League przez Jose Mourinho. – Wpadł do mojej szatni i ostro mnie krytykował. Zasiał we mnie ziarno niepewności, musiałem odejść – wspomina.
Mark Clattenburg i piłkarze Manchesteru United (Fot. Getty Images)

Casillas w drodze na Wyspy. Chce go były trener

Do zdarzenia doszło w styczniu. – Prowadziłem ten mecz, w którym Wayne Rooney pobił rekord Bobby'ego Charltona. Po nim Mourinho był oburzony, że nie gwizdnąłem karnego za zagranie ręką w "szesnastce" – opowiadał Clattenburg w podcaście "Men in Blazers".

– Po ostatnim gwizdku byłem przekonany, że zaliczyłem dobry występ. A ten wpadł do mojej szatni i ostro krytykował, choć dokładnie widziałem, jak piłka trafiła w klatkę piersiową. Byłem przekonany, że mam rację, ale Mourinho zasiał we mnie ziarno niepewności – kontynuuje.

To "ziarno" zaczęło kiełkować. – Jechałem do domu ponad 250 mil i coraz bardziej dochodziłem do wniosku, że popełniłem wielki błąd. Żona widziała, jak zmieniło się moje podejście, Myślałem tylko "Czy naprawdę chcę nadal być częścią tego wszystkiego? Czy naprawdę chcę sędziować?" – wspominał Anglik.

Jose Mourinho w meczu ze Stoke często narzekał na sędziowanie (Fot. Getty Images)

– Zajrzałem w głąb mojej duszy i doszedłem do wniosku, że już mnie to nie kręci tak, jak kiedyś. Musiałem odejść – zakończył opowieść. Wpływ na jego decyzję miało pewnie i to, że spotkanie odbyło się w Stoke, które dla Clattenburga. – Zawsze było najzimniejszym stadionem. Zawsze tam lało i było przygnębiająco – przyznał.

Mecz zakończył się remisem 1:1, a Rooney został najlepszym strzelcem w historii Manchesteru United. Działo się to 21 stycznia, a już w lutym Clattenburg ogłosił, że rezygnuje z gwizdania w Premier League. Obecnie jest szefem sędziów w federacji piłkarskiej Arabii Saudyjskiej.

Real vs. Borussia w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji

podobne informacje

Barca, Anglia, Tottenham... Gole-widmo XXI wieku

Clattenburg odchodzi z Premier League. Będzie pracował w Arabii Saudyjskiej

Chińczycy skuszą Clattenburga? "Wziąłbym ofertę pod uwagę"

Chińczycy chcą ściągnąć… sędziego