tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Putin nie ogłosi w środę decyzji w sprawie igrzysk olimpijskich

W środę nie poznamy stanowiska prezydenta Federacji Rosyjskiej w sprawie decyzji MKOl-u o wykluczeniu tego kraju z udziału w igrzysk olimpijski w Pjongczangu, poinformowało "Polskie Radio".
Władimir Putin (fot. Getty Images)

IO: droga do wykluczenia. Największe grzechy Rosji

Władimir Putin nie ogłosi w środę decyzji w sprawie wykluczenia przez MKOl rosyjskich sportowców z udziału w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Wprawdzie prezydent Rosji zabierze głos publicznie, ale jego wystąpienie będzie związane z wręczeniem nagród najaktywniejszym wolontariuszom.

Wczoraj MKOl Rosję z udziału w igrzyskach w Pjongczangu, dając zawodnikom możliwość wystąpienia pod neutralną flagą. Sportowcy oczekują w tej sprawie wyrażenia stanowiska przez Władimira Putina. – Należy ograniczyć emocje i podjąć racjonalną decyzję – powiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji.

Według radia "Echo Moskwy" część zawodników opowiada się za bojkotem igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, a część za występem pod neutralną flagą. W ocenie sytuacji podzieleni są politycy. Prezydent Czeczenii, Ramzan Kadyrow, oznajmił, że żaden z reprezentantów jego republiki nie wystąpi bez symboliki Federacji Rosyjskiej. – W pierwszej kolejności dla władz liczy się interes zawodników – Pieskow.

IO: historia bez precedensu. Rosja wyrzucona za doping

podobne informacje

Ze służby Putinowi na zawodowe ringi. Udany debiut mistrza

Mundial 2018. Putin przywiózł Trumpowi prezent z finału MŚ

Putin dumny z kadry. "Umierali na murawie"

Mundial 2018. Władimir Putin: mundial przełamał stereotypy o Rosji