tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polak w drużynie współpracującej z Fernando Alonso!

Marcin "Jankos" Jankowski niedługo ma podpisać kontrakt z G2 Esports. Informacja została przekazana przez portal ESPN, który powołuje się na źródło bliskie drużynie i zawodnikowi.
Jankos (fot. Facebook)

Alonso założył drużynę... e-sportową. "Każdy kierowca jest graczem"

Marcin "Jankos" Jankowski jest jedną z najjaśniejszych gwiazd wśród rodzimych graczy League of Legends. Polski jungler ma na koncie bardzo udane występy w europejskiej edycji League of Legends Championship Series i należy do ścisłej czołówki Europy na swojej pozycji. Teraz okazuje się, że Polak znajdzie się w wyjściowej piątce G2 Esports, założonego przez byłego gracza LoL-a - Carlosa "ocelota" Rodrígueza Santiago. Niedawno we współpracę z G2 wszedł także kierowca rajdowy Fernando Alonso. Hiszpan powołał esportową drużynę FA Racing G2 Logitech G w kooperacji z G2 i firmą Logitech.

Pomimo wygaśnięcia umowy z H2k Gaming 20 listopada, Jankowski ciągle w pewnym stopniu związany jest z byłą drużyną. Oznacza to, że jeśli Jankos otrzyma ofertę od innej organizacji, H2K wciąż może przedstawić umowę na podobnych warunkach i ponownie zatrudnić Polaka. Jak podaje ESPN, G2 zgodziło się na wypłacenie H2k bliżej nieokreślonej sumy, która zwolni junglera z tych zobowiązań.

Polski zawodnik ma dołączyć do G2, które już zakontraktowało grającego na górnej alei Martina "Wundera" Hansena oraz duet na dolnej alei – Pettera "Hjärnana" Freyschussa i Kima "Wadida" Bae-ina. Z podstawowego składu pozostał tylko mid laner Luka "PerkZ" Perković.

G2 Esports ma za sobą niezwykle udane występy w EU LCS. Czterokrotnie zawodnicy tej organizacji triumfowali w europejskich rozgrywkach, pomimo wymiany niemal całego składu. PerkZ tworzy trzon formacji od czasu jej dołączenia do EU LCS w styczniu 2016 roku, a włodarze G2 zdecydowali się na ponowne zbudowanie drużyny wokół gracza środkowej alei.

Poniżej możecie zobaczyć najlepsze zagrywki w wykonaniu "PerkZa" w trakcie ćwierćfinałów MSI 2017 :

podobne informacje

Jankos: nie wyobrażam sobie esportu na igrzyskach olimpijskich