tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Komisja Ligi ukarała Bjelicę. Chorwat znów na trybunach

Trener piłkarzy Lecha Poznań Nenad Bjelica dwa najbliższe spotkania obejrzy z trybun – poinformowała Komisja Ligi Ekstraklasy. To kara za jego zachowanie podczas ostatniego meczu z Piastem w Gliwicach. Chorwat miał naubliżać prowadzącemu zawody Bartoszowi Frankowskiemu.
NENAD BJELICA (FOT. PAP/JACEK BEDNARCZYK)

Były król strzelców Ekstraklasy piłkarzem Widzewa

Nerwowo reagujący Bjelica w 61. minucie meczu w Gliwicach został przez Frankowskiego odesłany na trybuny. To już nie pierwszy taki występek opiekuna Kolejorza. W marcu tego roku, w przerwie spotkania Lech – Lechia Gdańsk został wyrzucony z boiska przez Szymona Marciniaka. Podobna historia miała miejsce we wrześniu we Wrocławiu, gdzie lechici grali ze Śląskiem. W pierwszym przypadku Bjelica został ukarany jednym meczem dyskwalifikacji. Po kolejnej awanturze został zawieszony na dwa spotkania.

Teraz Chorwat również dwa pojedynki swoich piłkarzy – najbliższy z Cracovią u siebie i Zagłębiem Lubin na wyjeździe – będzie oglądał z trybun. W roli pierwszego trenera zastąpi go Rene Poms. Asystent Bjelicy ma całkiem niezły bilans, bowiem "na zastępstwie" wygrał dwa mecze (w tym z Legią Warszawa 3:0) i jeden zremisował.

podobne informacje

Nenad Bjelica czeka na nowych zawodników

Lech "obcina ogony". Trzech na wylocie z Poznania

Nenad Bjelica: niektórzy widzą tylko katastrofę...

Blaski i cienie lidera. Co musi poprawić Lech?