tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mascherano opuszcza Barcę. Egzotyczny kierunek

Javier Mascherano już w styczniu opuści Barcelonę – poinformowały hiszpańskie media. Argentyńczyk porozumiał się bowiem z nowym klubem i czeka tylko na oficjalną zgodę zarządu Blaugrany.
Javier Mascherano już tej zimy pożegna się z Camp Nou (fot. Getty Images)

Fortuna za sam podpis. Nowa umowa Messiego

Mascherano stracił w tym sezonie miejsce w wyjściowej jedenastce Barcelony. Coraz rzadziej pojawia się na boisku, a ze względu na wiek nie jest w stanie dać drużynie tyle, ile jeszcze rok temu. To sprawiło, że w ostatnim czasie zaczął rozważać opuszczenie klubu ze stolicy Katalonii i wydaje się, że do takiego ruchu dojdzie w styczniu.

Hiszpańskie media poinformowały bowiem, że Argentyńczyk znalazł już nowego pracodawcę, a będzie nim jeden z chińskich klubów. Wysoki kontrakt przekonał piłkarza do przenosin nawet w tak egzotyczne miejsce.

Do transferu miałoby dojść już w najbliższych tygodniach, a do dopełnienia formalności brakuje tylko oficjalnej zgody sterników Blaugrany. W prasie pojawiły się nawet informacje według których Mascherano miałby dać przełożonym 48 godzin na podjęcie decyzji. Tak, by mógł jak najszybciej porozumieć się z Azjatami.

Doświadczony piłkarz na Camp Nou występuje od sierpnia 2010 roku. Łącznie rozegrał 331 spotkań w których strzelił jednego gola.

TOP 10: najpiękniejsze gole Luisa Enrique w FC Barcelona!