tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NBA wkracza w świat esportu

W styczniu 2018 roku rozpocznie się inauguracyjny sezon NBA 2K League. O udział w lidze będą mogli powalczyć użytkownicy Xbox One oraz PlayStation 4. Informacja została przekazana przez dyrektora zarządzającego NBA 2K League - Brendana Donohue.
Brendan Donohue (fot. NBA.com)

Przed nami GKS Tychy Fifa Cup


Brendan Donohue ujawnił plany podczas AMA (Ask Me Anything) na portalu Reddit. Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się do ligi jest posiadanie 50 wygranych meczów w trybie Pro-AM w NBA 2k18. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, kandydat będzie musiał wypełnić aplikację online.

Kwalifikacje otwarte będą dla chętnych na całym świecie, którzy posiadają oryginalną kopię NBA 2k18 na Xbox One lub PlayStation 4. Zapisy wystartują 1 stycznia 2018 i zakończą się 31 stycznia. Zawodnicy, którzy przebrną przez ten okres, zostaną zaproszeni do kolejnej tury, a ta zostanie rozegrana w lutym. Na marzec przewidziany jest draft, do którego dostaną się najlepsi gracze, a w maju ostatecznie rozpocznie się liga.

Wirtualni koszykarze będą mogli liczyć na pensję, a także na zakwaterowanie opłacone przez drużynę, którą zawodnik będzie występował na esportowym parkiecie. W lidze wystąpią: Boston Celtics, Cleveland Cavaliers, Dallas Mavericks, Detroit Pistons, Golden State Warriors, Indiana Pacers, Memphis Grizzlies, Miami Heat, Milwaukee Bucks, New York Knicks, Orlando Magic, Philadelphia 76ers, Portland Trail Blazers, Sacramento Kings, Toronto Raptors, Utah Jazz i Washington Wizards.

Fajdek i Bukowiecki: esport też wymaga ciężkich treningów
Virtus.pro, czyli udana kooperacja polsko-rosyjska
Wielkie turnieje i gigantyczne zarobki. E-sport rośnie w siłę
WESG to nie tylko Counter Strike
TVP Esport: E-AMPY, WESG 2017 Europe