tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kubot znów najlepszy. "Dodatkowe punkty za radość"

Łukasz Kubot powiększał regularnie w tym sezonie gablotę z pucharami. Do kolekcji może dodać kolejne wyróżnienie. Tym razem Polak i Marcelo Melo zostali wybrani przez "Sports Illustrated" najlepszym deblem sezonu. Amerykański magazyn rozdał też nagrody w wielu innych kategoriach.
Łukasz Kubot (fot. Getty)

Krytyka Nadala. "Wygrywa tylko dzięki lewej ręce"

Polak i Brazylijczyk mają za sobą znakomity sezon. Zwycięstwo w wielkoszlemowym Wimbledonie oraz pięć turniejowych triumfów w imprezach rangi ATP mówi samo za siebie. Mecz w Londynie był jednym z najbardziej emocjonujących w sezonie. Kubot i Melo pokonali parę Oliver Marach/Mate Pavić po blisko pięciu godzinach walki.

Roger Federer (L), Rafael Nadal (P) (fot. Getty) "Ufamy rankingom. Ten duet wygrał Wimbledon. Dajemy im dodatkowe punkty za radość" – napisano w uzasadnieniu na "Sports Illustrated".

Dziennikarze magazynu wykazali się sporym sprytem. Od wielu tygodni toczy się spór, kto był tenisistą sezonu – Rafael Nadal czy Roger Federer. Amerykanie przyznali nagrodę... obu. Co ciekawe wśród kobiet nie wybrali żadnej zawodniczki. "Nie było nikogo, kto pokazałby zdecydowanie, że jest lepszy od innych. Odrodziła się Venus Williams, ale nie wygrała żadnego turnieju" – czytamy.

Pewną niespodzianką był wybór meczu sezonu. Dla wielu było to spotkanie pomiędzy Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem w finale Australian Open. "Sports Illustrated" zdecydowało się jednak na mniej popularny wybór – pojedynek pomiędzy Juanem Martinem del Potro a Dominikiem Thiemem w czwartej rundzie US Open. Argentyńczyk odwrócił losy spotkania ze stanu 0:2 i wygrał 3:2 (1:6, 2:6, 6:1, 7:6, 6:4).

podobne informacje

ATP Finals: wygrana Kubota i Melo na pocieszenie

ATP Finals: Kubot i Melo znów pokonani. Nikłe szanse na awans

Kubot: Jack Sock robi różnicę na korcie

ATP Finals: Kubot i Melo rozpoczęli turniej od porażki