tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rasmussen przed meczem z Polkami: to będzie bitwa

Kim Rasmussen w latach 2010 – 2016 prowadził reprezentację Polski. Teraz w roli selekcjonera reprezentacji Węgier zmierzy się z biało-czerwonymi w meczu grupy B mistrzostw świata. – Znam wasze słabe i mocne strony – powiedział. Transmisja spotkania od godziny 13.30 w TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Druga połowa również w TVP 1.
Kim Rasmussen: wśród Polek mam przyjaciółki na całe życie
(fot. TVP Sport)

Polki myślą o Węgierkach. "To będzie mecz o wszystko"

To będzie bitwa. Wydaje mi się jednak, że oba zespoły lubią grać z nożem na gardle, więc spodziewam się wspaniałej walki – stwierdził.

Rasmussen ocenił też aktualne stosunki z polskimi szczypiornistkami. – Stworzyliśmy świetne relacje. Kilka z nich spokojnie mogę nazwać przyjaciółkami na całe życie. Zrobiliśmy razem wielkie rzeczy, odbudowaliśmy razem żeńskiego szczypiorniaka w Polsce. Mam bardzo dobre wspomnienia – ocenił.

Duńczyk zapowiedział jednak, że nie będzie miał sentymentów, gdy przyjdzie mu rywalizować z biało-czerwonymi. – Traktuję ten mecz jak każdy inny. Zawsze skupiam się na najbliższym spotkaniu i nie wybiegam w przyszłość. Będziemy się starali wygrać, znaleźć słabe punkty i jeśli je wykorzystamy, będzie szansa na zwycięstwo. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie będzie to takie proste – zakończył.

MŚ: mecz o wszystko. Będzie jak przed dwoma laty?
MŚ: Norwegia – Polska (skrót)
Piłka ręczna, MŚ kobiet: Polska - Czechy (skrót)
Piłka ręczna, MŚ kobiet, grupa B: Szwecja - Polska (skrót)

podobne informacje

Polska – Dania od 14:00 w TVP2, TVP Sport i SPORT.TVP.PL!

MŚ: triumf duńskiej myśli szkoleniowej