:
2
3:0
9'Vincent Aboubakar
33'Vincent Aboubakar
45'Yacine Brahimi
65'Alex Telles
88'Tiquinho

Zdeklasowane Monaco. Gol Kamila Glika na otarcie łez

Besiktas i FC Porto w fazie pucharowej, RB Lipsk w Lidze Europejskiej, a ubiegłoroczny półfinalista, AS Monaco, z tylko dwoma punktami w sześciu meczach. Tak zakończyła się rywalizacja w grupie G Ligi Mistrzów, choć na finiszu pojawił się też miły akcent dla polskich kibiców – gola z rzutu karnego zdobył bowiem Kamil Glik.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Teodorczyk przerwał wywiad i... sam przepytał kolegę

AS Monaco już przed meczem nie miało choćby najmniejszych szans na awans do fazy pucharowej, ale trudno w ten sposób usprawiedliwiać skalę porażki. Mistrzowie Francji przegrali z Porto 2:5, w pełni zresztą zasłużenie. W zawodnikach Leonardo Jardima nijak nie dało się bowiem poznać zespołu, który jeszcze kilka miesięcy temu dzielnie walczył w półfinale Ligi Mistrzów.

Honorowego gola dla Monaco zdobył jednak Kamil Glik. Kapitan ASM w drugiej połowie bezbłędnie wykorzystał rzut karny.

Alvaro Negredo strzelił jedynego gola dla Besiktasu (fot. PAP/EPA) W drugim meczu w tej grupie Lipsk zmierzył się z Besiktasem. Turcy byli pewni udziału w fazie pucharowej i teoretycznie nie musieli za wszelką cenę walczyć o trzy punkty. Piłkarze znad Bosforu pokazali jednak klasę i wygrali 2:1.

Triumf ten przyszedł jednak w bólach. W pierwszej połowie gola strzelił Alvaro Negredo, ale cała druga połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Lipsk cały czas naciskał, szukał swoich szans do zdobycia bramki, lecz przede wszystkim kapitalnie między słupkami spisywał się Tolga Zengin, na co dzień rezerwowy bramkarz. Strzelić udało się dopiero Naby'emu Keicie, ale zbyt późno, a poza tym po chwili odpowiedział Talisca.

Tym samym grupę G wygrał Besiktas, który w sześciu meczach skompletował aż 14 punktów. Drugie Porto uzbierało ich o cztery mniej, a trzech Lipsk – aż o siedem. Wicemistrzowie Niemiec zagrają więc w Lidze Europejskiej, a AS Monaco pożegnało się z rywalizacją na arenie międzynarodowej.

KMŚ: Al-Jazira – Auckland City 1:0: gol Romarinho